Přikoupení 4ks AT&T za cenu $33.82, přehled za září 2018

7 Říj

V říjnu jsem začal lehce spekulovat o tom, že bych se již rozhlédl po evropských firmách, které jsou v současné chvíli na pěkných ročních dividendových výnosech (dividend yield), ale nakonec po propočtu jsem přikoupil další akcie firmy AT&T. Sice jsem si již myslel, že nebudu moct, neboť na mě v přehledu DEGIRO svítila tato akcie zeleně, což znamená, že jsem u dané akci v plusu (včetně započítaných poplatků i vyplacených dividend), ale ve skutečnosti moje průměrná nákupní cena je stále pod aktuální cenou na burze. Z toho důvodu jsem si vypracoval menší aplikaci na sledování tohoto stavu.

Stav portfolia v DEGIRO

Stav portfolia v mé aplikaci

Jasně zeleně jsem si vyznačil akcie, jejichž nákupní cenu mám nižší než je současná cena na burze a mohu tedy přikupovat.

V aplikaci mám i přehled uskutečněných transakcí u každé firmy. Nyní hodlám přidat přehled dividend a poté i vkládání některých hodnot z finančních reportů daných firem, aby se mi další ukazatele (P/E, P/B, P/S) přepočítávali a ukazovali automaticky. Výstupem by poté měli být i takovéto grafy naznačené ZDE. Jde hlavně o to nespoléhat se na různé finanční servery, kde údaje nemusí sedět (jako v případe REIT firem a jejich payout ratio) a hlavně donutit se vlastněné společnosti opravdu bedlivě sledovat.

Provedené transakce u AT&T

Evropské firmy po kterých jsem tento měsíc pokukoval a které dříve nebo později do svého portfolia zařadím:

 • Vodafone (VOD) – dividend yield 8.43%, telekomunikace
 • HSBC Holdings (HSBC) – 5.82%, banka

Vzhledem k poplatkům za nákup/prodej na XETRA burze (2€ + nějaké drobné z transakace), bude nutné je nakupovat za minimální hodnotu 200€, abych se alespoň přiblížil ke vstupním nákladům  na pořízení akcií v hodnotě 1%.   + když jsem si připočetl, že bych na poslední 3 měsíce platil další 2,5€ za další burzu, tak s tím ještě počkám a začnu řešit nákup neamerických firem až od roku 2019.

 

Mintos a příjem za září 2018

Díky upravené strategii o které jsem psal ZDE, u Mintosu nastal očekávaný rapidní pokles zisků. Půjčky jsou totiž zainvestovány na delší dobu (do 1 roku) a tedy se peníze netočí tak rychle jak bych si představoval.

5 odpovědí na “Přikoupení 4ks AT&T za cenu $33.82, přehled za září 2018

 1. Jasně zeleně jsem si vyznačil akcie, jejichž nákupní cenu mám nižší než je současná cena na burze a mohu tedy přikupovat.

  Ja na to pouzivam XIRR, aj ked poplatky tam nemam.

 2. Na VOD bych se asi osobně zatím nedíval. Mají sice „jen“ necelých 60 mld. dluhů, ale celková bilance není moc pozitivní. Trochu mi to připomíná TEF – hodně vyklesaná akcie, zajímavá divi a žádná zásadní negativní informace (krom nesympatických finančních výkazů). Ale … divi dle mého bude takto neudržitelná a v případě VOD navíc asi i strašák Brexitu.

  • Ahoj, já vím, ale pak vlastním certifikát ADR a ne přímo akcie. XETRA burze se stejně nevyhnu a zatím to vypadá, že bych na DEGIRU měl jen 2 burzy za roční poplatek €5 (NYSE a XETRA). Samozřejmě nákupní poplatek je taky vyšší.

   • Prakticky není mezi akcií a ADR skoro žádný rozdíl. Ještě nikdo nedokázal obhájit názor o riziku spojené s emitentem 🙂 Ale chápu tě, sám mám jenom pár ADR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *