Přehled příjmů z investic – srpen 2020

4 Zář

Zisk z investic v srpnu byl 1 054 CZK (40,23 EUR).

Dle jednotlivých investic to vypadalo takto:

Akcie Mintos
CZK 618 436
EUR 23,59 16,64

Celkový vklad v srpnu byl  18 863 CZK (723  EUR) a to opět do P2P platformy Mintos.

Platformy Via Invest i Neo Finance jsem již nadobro opustil, do dalších zatím neplánuji vstupovat.

Akcie – do portfolia jak jsem již avizoval jsem přikoupil dalších 7 akcií Enbridge (ENB) za cenu 32,87 USD / kus. Dividendy ze všech akcií  (14 ks) jsou již připsány na investiční účet, což nyní dělá CAD 11,34 hrubého, CAD 8,50 čistého = 5,487 EUR = 145 CZK. Vůbec pohled na tabulku očekávaných dividend začíná být krásný. Skoro každý den nějaká ta dividenda přijde. Nově DeGiro  přidalo zajímavý sloupec pro přehled – odhad data výplaty.

 

V září jsem již nakoupil další novou firmu do portfolia a tou je kolos Coca-cola (KO), 6 akcií za cenu 55,23 USD / kus. Souhlasím s většinou investorů, že konkurenční PEPSI Cola (PEP) má lépe diverzifikované portfolio než Coca-cola, neboť neprodávají jen nápoje. V portfoliu chci mít časem obě tyto společnosti a odstartoval jsem to právě Coca-colou.

Na Mintos jsem možná k překvapení některých čtenářů přidal další vklad v hodnotě 18 863 CZK (723 EUR).  Část z toho byl převod zbytku investice z platformy Via Invest (65 EUR) a ta další část opět vrácené peníze z letenek. Aktuální stav vypadá viz. foto níže – zase mi tam ustřelilo trochu víc do společnosti ID FINANCE. Nevím jestli to bylo tím jak tam najednou přišlo tolik vkladu, každopádně jsem ji na chvíli vypnul a pokusil se auto-invest srovnat, aby dávkoval do všech firem nastejno, protože 26% v jedné firmě je opravdu moc.

10 odpovědí na “Přehled příjmů z investic – srpen 2020

  • Ahoj, mám BASIC a z důvodu, že u CUSTODY se platí poplatek za zpracování dividend. 1.00 € + 3.00 % z dividendy (maximum 10.00%)

  • Naopak i Kanada by měla mát dividendu 15%, jenže DeGiro strhává 25%. Jak si přišel na 40%? Není to nějaký spíš speciální typ společnosti typu LP – limited partner.

   • Omlouvám se, 40% jsem myslel jako 1/4, tedy 25%. Někdy myslím a píšu něco jiného. :D. Takže ti to nevadí že Degiro strhává tolik? Není na to nějaký formulář? Asi těžko co?

    • To je nevýhoda DeGiro no – asi stejně jako zdaňují 35% dividend u českých akcií. Je to bohužel nízkonákladový broker, takže řeší jen věci pro něj podstatné – nebude se prostě zabývat individuálními problémy kdejaké země – jak jsem tak pochopil. Horší spíš než toto je, že vyřazuje i v USA akcie typu O, SPG apod, jestli jsi zaregistroval. Což nechápu, dá se tam koupit daleko víc rizikovějších titulů, než jsou tyto a na co se vymlouvají.

     Ten účet si u DeGira určitě nechám a cca od 20 000 EUR zkusím druhý účet na IB pro toto dividendové portfolio. Pak bych třeba ty kanadské akcie vyměnil.

     • Neregistroval. Sám mám O i SPG. Degiro ty akcie prodá? Také mám v plánu jít do IB jakmile reachnu limit 15 000 EUR a pokusím se celé portfolio přesunout. Tuším že nad 15K EUR už se vyhneš hodně poplatkům na IB.

     • tak zkus SPG či O nakoupit jestli ti to půjde. Na NYSE burze nejdou vyhledat a nejdou ani nakoupit. Neprodají je, jen je nesmíš koupit. Já dividendové portfolio přesouvat nebudu, budu to mít jako diverzifikaci mezi více brokerů – pokud se tedy ještě nějak rapidně nezhorší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *