4 odpovědi na “Aktualizace portfolia na DIGRIN.com

  1. 4% XIRR je celkom bieda, vyzera, ze portfolio SP500 ta pekne outperformuje. Ja som na 13.5% XIRR a tiez ma sp500 outperformuje. Tak rozmyslam, ci sa na to nevykaslat a neinvestovat do fondu 😛 ale zatial ma to bavi vyberat a mam vyssi dividendovy vynos. Tak ja len dufam, ze sa nam tie portfolia casom vzchopia, ze nas sp500 outperformuje len kvoli tomu, ze vyberame akcie, ktore su momentalne podhodnotene, ale do par rokov sp500 index predbehnu.

    A dal som ti supporter membership na rok, pozri si ten dividend calendar 😉

    • Co nadělám, holt jsem chudý a budu chudý. Je to celkem zábava a tak mě outperformenc od SP500 nijak netankuje 🙂 Třeba u nějakého ETF později skončím, až mě to přestane bavit. Dík za membership, hodím si sem kalendáře rok po roku to je lepší pokoukání.

  2. Ahoj Slone, díky za update, moc rád sleduju tvůj progress. Podle čeho vybíráš akcie do portfolia, máš nějaké ideální složení, ke kterému směřuješ, nebo je to spíš podle toho jak se ti jaká akcie zrovna líbí?

    • Ahoj, v první řadě pokračuji v tom jak od začátku, tedy vybírám dle toho jestli firma ten daný měsíc vyplácí dividendu a aby to nebyl nějaký dividend yield tipu 1-2%. To už se mi zdá strašně málo. Zaměřit se chci do budoucna určitě do větších společností, napříč všemi obory – pokud možno rovnoměrně zastoupených a pokud možno jedny z hlavních firem ve svých oborech. Co se týká počtu držených firem tak jich chci mít v portfoliu klidně 50-100. Jak by řekli někteří – takové ZOO. Někdo bude tvrdit, že je to moc, protože to člověk nestíhá sledovat, ale pokud to budou kolosy tipu AT&T, Coca-cola, Philip Morris tak ty jsou sledování přece tolika analyticky, že je celkem zbytečné sledovat je detailně. Spíše to směruji k tomu, aby kdyby jedna z těch firem zkrachovala, aby to bylo jen max. 2% portfolia – proto takové větší množství firem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *