Přehled příjmů z investic – listopad 2019

Zisk z investic v listopadu byl 710 CZK (27,79 EUR).

Dle jednotlivých investic to vypadalo takto:

Akcie Via Invest Mintos Neo Finance
CZK 376 71 85 27
EUR 14,81 2,81 3,34 1,08

Celkový vklad v listopadu byl  2 000 CZK (78,4 EUR) a to pouze do akcií.

Přikoupil jsem 5 ks akcií L Brands, abych zředil nákupní cenu (současná cena 19,2 USD, moje nákupka 24,77 USD). Stále jim věřím když sleduji prodeje a zisky. Není to sice růžové, jako u téměř každého maloobchodníka, ale co mě celkem potěšilo je, že danou firmu vlastní ve svém portfoliu i otevřený podílový fond České spořitelny – TOP STOCK který vede manažer Jan Hájek (info zde nebo i článek na investicnigramotnost.cz). Prošel jsem lehce portfolio daného fondu a zaujalo mě, že vlastní více tzv. firem zabývajících se luxusem (PANDORA – PNDORA, TAPESTRY – TPR, Tiffany & Co -TIF) . Což mi vrtalo hlavou, neboť jsem měl zřejmě mylnou představu, že v době krize na tom budou takové firmy nejhůř, ale nejspíše to bude pravý opak. Přece jen bohatší zákazníci těchto firem sice „zchudnou“, ale pořád to asi bude v takové míře, že si tento luxus budou moci dovolit (nebo si ho spíš neodpustí). Jinak řečeno, jejich portfolia či příjem sice sníží hodnotu, ale asi ne o tolik, aby přešli z podprsenek L Brands na podprsenky z Lidlu (přeháním).

V prosinci mám v plánu buď přikoupit stále pod mojí nakupkou Altrii (MO) i když již ne o tolik (cena 49 USD, moje nákupní cena 52 USD) nebo v rámci diverzifikace investovat do další tabákové společnosti Philip Morris International (PM). 

Oproti předpokladu začínám ve vkladech zaostávat o cca 2000 CZK (předpoklad investovat 4083 CZK/ měsíc). Snad to po vánocích doženu a budu přidávat zase o trochu víc, abych to srovnal.

5 komentářů

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *