Přehled příjmů z investic – listopad 2019

1 Pro

Zisk z investic v listopadu byl 710 CZK (27,79 EUR).

Dle jednotlivých investic to vypadalo takto:

Akcie Via Invest Mintos Neo Finance
CZK 376 71 85 27
EUR 14,81 2,81 3,34 1,08

Celkový vklad v listopadu byl  2 000 CZK (78,4 EUR) a to pouze do akcií.

Přikoupil jsem 5 ks akcií L Brands, abych zředil nákupní cenu (současná cena 19,2 USD, moje nákupka 24,77 USD). Stále jim věřím když sleduji prodeje a zisky. Není to sice růžové, jako u téměř každého maloobchodníka, ale co mě celkem potěšilo je, že danou firmu vlastní ve svém portfoliu i otevřený podílový fond České spořitelny – TOP STOCK který vede manažer Jan Hájek (info zde nebo i článek na investicnigramotnost.cz). Prošel jsem lehce portfolio daného fondu a zaujalo mě, že vlastní více tzv. firem zabývajících se luxusem (PANDORA – PNDORA, TAPESTRY – TPR, Tiffany & Co -TIF) . Což mi vrtalo hlavou, neboť jsem měl zřejmě mylnou představu, že v době krize na tom budou takové firmy nejhůř, ale nejspíše to bude pravý opak. Přece jen bohatší zákazníci těchto firem sice „zchudnou“, ale pořád to asi bude v takové míře, že si tento luxus budou moci dovolit (nebo si ho spíš neodpustí). Jinak řečeno, jejich portfolia či příjem sice sníží hodnotu, ale asi ne o tolik, aby přešli z podprsenek L Brands na podprsenky z Lidlu (přeháním).

V prosinci mám v plánu buď přikoupit stále pod mojí nakupkou Altrii (MO) i když již ne o tolik (cena 49 USD, moje nákupní cena 52 USD) nebo v rámci diverzifikace investovat do další tabákové společnosti Philip Morris International (PM). 

Oproti předpokladu začínám ve vkladech zaostávat o cca 2000 CZK (předpoklad investovat 4083 CZK/ měsíc). Snad to po vánocích doženu a budu přidávat zase o trochu víc, abych to srovnal.

5 odpovědí na “Přehled příjmů z investic – listopad 2019

    • nezbývá než to vysedět 🙂 stačí aby začala aspoň trochu plnit očekávání analytiků Victoria’s Secret a cena poletí k 50 USD jak nic…

  1. Zajímavý že pár let nazpět byla Viktorka hlavním tahounem LB, teď je to takový otloukánek a naopak BBW trhá rekordní prodeje každým Q. Já jen doufám, že všechny ženský nepřesednou na tu feministickou masírku a začnou se zase hezky (rozuměj sexy) oblékat. Já mám LB nákupku vysoko nad tvojí – 30$ a stále váhám jestli na aktuálních hodnotách ředit nebo ne. O div. cut se aktuálně nebojím než už proběhl min. rok, jen mě zase trochu udělali vrásky na čele výsledky za poslední 3Q, kde zase Viktorka propadla.

    • Ahoj, vím o nich, ale Philip Morris je přece jen větší firma, z pohledu diverzifikace celého portfolia se mi hodí více. Dividend yield přes 5% u takovéto firmy je také luxus. Nemá zastoupeni v USA a tento měsíc vyplácí dividendy. Ke všemu už mám British American Tobacco… Ono bych v podstatě poslední rok nakupoval jen tabákové firmy, kdybych to bral podle podhodnocení, což ale nejde. Imperial Brands možná vezmu jen na spekulaci na růst ceny. Mám v plánu si začít s malou částkou trochu „hrát“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *