Nákup 5ti akcií Realty Income (O), za cenu $49,9 / kus

21 Úno

Dalším nákupem se tento měsíc stal další realitní investiční fond (REITs) a to Realty Income (O), o kterém jsem již dříve psal. Nyní nastala příležitost jej přidat do portfolia a aktivovat tak každý měsíc příjem z dividend ve výši $1,1 .

Krátké představení společnosti:

  • společnost byla založena v roce 1969 s cílem poskytnout investorům měsíční dividendy, které se časem zvyšují.
  • dividendy jsou podporovány výnosy z pronajatých nemovitostí.
  • veřejně obchodovatelné na Newyorské burze od roku 1994 (symbol „O“)
  • člen S & P 500 index
  • sídlo společnosti v San Diegu, Kalifornie

Realty Income (O) vlastní k dnešnímu dni 5028 nemovitostí ve 49 státech USA, Washingtonu DC a Puerto Ricu. Má 251 nájemců ze 47 průmyslových odvětví. Diverzifikace tedy celkem obrovská, alespoň co se týká s porovnáním společnosti WHLR, kterou nevím proč jsem vlastně koupil (ale vím, stačí se podívat na první článek 🙂 ) . Ta je na pokraji krachu, nebo alespoň obrovského snížení dividend, neboť jeden z jejich největších nájemců (200 obchodů) ohlásí co nevidět bankrot (tvoří 14% portfolia, což představuje asi 6 miliónů dolarů). Než se podaří najít nové nájemce do tolika prostor, tak to dozajista nějakou dobu potrvá. Tudíž tyto společnosti jsou v podstatě nesrovnatelné a WHLR se dřív nebo později stejně zbavím, pokud tedy do té doby nezkrachují.

Přehled 20ti největších nájemců společnosti Realty Income:

Historický vývoj dividend (jedná se o měsíční výplatu):

zdroj: www.dirgrin.com

Ještě jsem tento měsíc přemýšlel na firmou General Electric (GE), která se nyní nachází v krizi (celý loňský rok jen klesala). Jedná se o velkou digitální průmyslovou společnost. Produkty a služby společnosti se pohybují od leteckých motorů, výroby energie a zařízení na výrobu ropy a plynu až po lékařské zobrazování, financování a průmyslové produkty. Nedomnívám se že by taková společnost lehce zkrachovala, ale otočka do kladných hodnot přece jen nebude otázkou pár měsíců, tudíž nákup za nízkou cenu ještě stihnu. Nejvíce mě však překvapilo a nakonec zlomilo moje rozhodnutí koupit spíše Realty Income to, že General Electric má ex-dividend day 26.2, ale výplatní den až za 2 měsíce tedy 25.4.

Nyní se podívejte na krásně červené akciové portfolio (obrázek přímo z DEGIRO účtu), kde jsem vyznačil burzu NASDAQ – jedná se o moji začátečnickou chybu u prvního nákupu, kdy nejenže jsem koupil špatné společnosti, ale ještě navíc jsem využil okamžitě 2 burzy a tak platím poplatek 2 x 2,5€ / rok.

 

A nakonec plán na poslední únorový den, neboť 1.3 má ex-dividend day společnost Dominion Resources (D) o níž pro březen uvažuji. V hledáčku pro březen jsou pak ještě Merck & Company (MRK), Coca-Cola (KO) Altria Group (MO). Nejspíše provedu opět 2 nákupy, abych dohnal investiční plán, který je ve výši cca 4000 CZK / měsíc.

 

2 odpovědi na “Nákup 5ti akcií Realty Income (O), za cenu $49,9 / kus

  1. Ahoj, měním to vždy jen na konci měsíce, kolik to bylo za předchozí měsíc. Ono to asi není potřeba sledovat přesně po dnech (a asi bych se z toho brzo i zbláznil 🙂 ). je to taková informační hodnota pro rychlou představu. Jinak historie měsíčních příjmů je http://www.cestaslona.cz/aktualni-stav-investice/

    Je fakt že jsem to asi blbě nazval. Změním to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *