Nákup 2 akcií Dominion Energy (D), za cenu $75,75 / kus

5 Bře

Jak jsem již avizoval v předchozím příspěvku investoval jsem do společnosti Dominion Energy (D). Vzhledem k tomu, že ex-dividend day je 1. března, musel jsem zakoupit akcie ještě v únoru.

Dominion Energy je, jak již název napovídá, energetická společnost zaměřena na investice do regulované elektrické výroby, přenosu a distribuce a do regulované přepravní a distribuční infrastruktury zemního plynu. Více o působení viz. přiložená mapa USA:

 

Společnost Dominion Energy je jednou ze čtyř největších společností v tomto oboru dle tržní kapitalizace. Plánuji pro diverzifikaci koupit později ještě jednu ze společností a to nejspíše NextEra Energy (NEE).

Sledované hodnoty nejsou pro Dominion Energy extra zázračné, ovšem po shlédnutí grafů výplat dividend (všechny vyplácí cca od roku 1983 a průběh grafů mají velice podobný), si myslím že je to celkem jedno, kterou z těchto společností člověk koupí. Rozhodoval tedy spíše ex-dividend day, aktuální cena, výše dividend yield %.

Nebudu se zde rozepisovat detailněji o řízení společnosti a jejich službách, ale rovnou prozradím zdroj ze kterého jsem vycházel a který doporučuji všem sledovat. Jedná se o sérii dvou článků porovnávajících právě společnosti Dominion Energy a NextEra Energy na webu investicnigramotnost.cz

2 odpovědi na “Nákup 2 akcií Dominion Energy (D), za cenu $75,75 / kus

    • Ahoj, jediný fakt nebudu, jinak by to byla pěkná díra na trhu 😀 😀 Mám ještě pár dalších stránek co občas sleduji a kde čerpám informace + jsem v jedné USA DGI skupině na facebooku, akorát nemám teď moc času něco o tom napsat. Jsem rád, že stíhám sepisovat nákupy 🙂

      Neboť jak je z bloku patrné nejsem žádný finanční expert co se týká hospodaření firem, takže spíš pročítám informace z více zdrojů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *