Nákup 5 akcií L Brands (LB), za cenu $32,46 / kus

2 Srp

V srpnu jsem zvolil maloobchodního prodejce firmu L Brands (LB). 

Představení společnosti

L Brands provozuje specializované maloobchodní obchody. Prostřednictvím společností Victoria Secret, PINK, Bath & Body Works, La Senza a Henri Bendel je společnost L Brands mezinárodní společností, která prodává spodní prádlo, osobní a kosmetické výrobky, oblečení a doplňky. Společnost provozuje více než 3 000 specializovaných obchodů ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Irsku a Velké Číně a její značky se prodávají ve více než 800 franšízových místech po celém světě. Produkty společnosti jsou také k dispozici online.

Loni měla firma celkem velké propady prodeje a proto cena akcií spadla o téměř 50%, čímž se především dividend yield vyšplhal na slušných 7.66%. Problémem L Brands bude především to, že prodává velmi luxusní zboží a to v době krize bude samozřejmě padat nejvíce. Konkurence Amazonu, jak se všude při zmínce o maloobchodech šušká, bych se až tak nebál, přece jen L Brands má svoje luxusní značky, to vše v 3 071 obchodech + prodává i online na webu.

Díval jsem se na zprávy prodejů z června, které se dají lehce najít na stránkách firmy – přímý odkaz je zde.

2018 2017
Victoria’s Secret 0 % – 15 %
Bath & Body Works 9 % 4 %
L Brands 3 % -9 %

 

To samé se opakovalo i v předchozích měsících co jsem kontroloval, tak si myslím, že mají celkem slušně našlápnuto k vyšším ziskům než loni a tak nevidím důvod proč by akcie měla ještě dále nějak dramaticky klesat. Jedná se o prodejní kolos s tržní kapitalizací 8,67 miliard dolarů. Jeho obrat je ročně cca 12 miliard dolarů (průměrně za posledních 5 let), z čehož je čistý zisk 1 miliarda dolarů.

Tabulka standardních hodnot, kdy tentokráte neuvádím porovnání s konkurencí, neboť server finviz.com zařadil L Brands do sektoru prodejen s oděvy, což si myslím u L Brands až tak úplně neplatí.

  • Market Cap 8.76 B
  • P/E 10.55
  • P/S 0.68
  • P/B – neuvádí se
  • dividend yield 7.66%
  • Debt to Equity Ratio – neuvedeno
  • Payout ratio 72%

 

2 odpovědi na “Nákup 5 akcií L Brands (LB), za cenu $32,46 / kus

  1. No z 32$ jsme se sesunuli na aktuálních 26$, což je teda solidní výplach z těch maxim okolo 100$. Já taky přikoupil u 30$, ale bojím se, že seříznou dividendu a jsme rázem pod 20$ a jelikož čekám příští rok recesi/krizi/cokoliv medvědího, tak nevím co teď…

    • Já vím. Budu držet a možná i přikoupím. Je to sice rizikovější (už z povahy zboží které prodávají – jíst, pít a kouřit se bude pořád, luxusní podprsenky zažijí daleko větší krizi pokud přijde), ale u maloobchodu ty ceny akcií lítají. Přijde pár kvartálů menších tržeb a už to letí (třeba Macy´s (M) mi za půl roku vyletěla pro změnu z $25 na $40. Docela rozdíl oproti třeba AT&T kde se cena točí jak dlouho okolo $33. A od roku 2010, kdy cena šla ke $100 L Brands vypláceli štědré speciální dividendy, tak kdoví co vše za tím bylo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *