Investice na Mintos v červenci, převod peněz přes Revolut, prodej 1ks akcie CSI Compressco LP (CCLP)

2 Srp

Ke konci července jsem poslal 800 CZK (31,1€) na Mintos. Testoval jsem novou službu na převod – REVOLUT (www.revolut.com), proto jsem neposílal nijak velkou částku.  Jedná se o startup službu, která je zaměřena na jednoduché placení ve více měnách, za lepší kurzy než Vám v zahraničí dá Vaše banka.

Aplikaci Revolut si stáhnete do mobilu klasicky na google play (pro iphone na Apple store), Revolut nemá klasický deskop (verzi pro pc), využívat lze jen aplikace. Nevím jestli to je nevýhoda, zatím jsem to ani nepotřeboval. Pro aktivaci účtu poté musíte poslat nějakou částku, kterou jsem provedl klasicky platební kartou od FIO  banky, v českých korunách – žádný převod do eur apod. Poté jsem musel nahrát 2 dokumenty k identifikaci (občanka a řidičák) a poslat svoje selfie pro porovnání obličejů na dokladech. Zde byl trochu problém, kontrolují to důkladně, neboť mě aplikace stále hlásila, že mě nelze identifikovat – fotky na dokladech se opravdu po těch 9 letech lehce liší od reality :). Nezbylo tedy, než napsat na podporu, která je nyní trochu přetížená. Napsal jsem a až následující den mě operátor vyzval abych si udělal selfie s občankou u hlavy. Pak již vše prošlo a účet mi byl aktivován.

V aplikaci si poté přidáte další měnu kterou chcete používat (v mém případě EUR) a provedete vklad na Mintos bankovním převodem – jen nezapomeňte u Mintos zvolit vklad v EUR a přidat do poznámky svoje referenční číslo u Mintos. Revolut převede CZK na EUR a platbu pošle. Kurz vidíte v aplikaci před převodem, který byl v případě Revolut 1€ = 25,65 CZK (stejné jako kurzovní lístek střed u banky).

Porovnání kurzů a rychlost

28.5.2018 jsem posílal na Mintos 1 000 CZK  a připsaný vklad byl 38.28€, tedy kurz 1€ = 26,12 CZK. Kurzovní lístek z toho dne hlásí 1€ = 25,72 CZK. S Revolut službou bych tedy ušetřil 0,6€ (15 CZK).  Platba potom trvala 2 pracovní dny (28.5 odesláno, 30.5 připsáno na Mintos)

Červencový převod přes Revolut trval necelý jeden pracovní den. Posláno 30.7. v 11:12, platba na Mintos připsána 31.7 4:00 ráno)

12.7.2018 jsem platil kartou ve Španělsku a byl mi uplatněn kurz, 1€ = 26,54 CZK. Kurzovní lístek ten den 1€ = 25,93 CZK. Úspora 0,61 CZK, což se sice zdá opravdu málo, ale vzhledem k tomu, že jsem utratil za 14 dní přes 1200€, tak je to již úspora  732 CZK 🙂 Škoda, že jsem to zjistil až nyní. Jako další bonus pak je u Revolut výběr z bankomatu 200€ za měsíc bez poplatku. Samozřejmě má Revolut limity po jejich překročení již platíte (a ne málo – zrovna u výběru z bankomatu to jsou 2% z transakce), ale příležitostnému cestovateli jako jsem já to zatím stačí.

U VIA INVESTU jsem se nejprve na podpoře informoval, zda platbu z Revolut přijmou. Odpověď byla kladná, s dodatkem, že převod zpět budu muset provádět na klasický bankovní účet (což mě již tak nepotěšilo, ale třeba se situace ještě změní než budu vybírat první zisky).

Yes, if you have your personal account in Revolut. But please note that you will be able to withdraw your funds only to your bank account opened with the credit institution

Srovnání nákladů provedu tento měsíc a opět o tom napíši. U VIA INVEST bude úspora větší, neboť se zde platí poplatek 20 CZK za platbu do zahraničí. Nehodlám na Revolut držet větší množství peněz, ale používat tuto službu jen když pojedu do zahraničí a na převody peněz do různých platforem.

 

Prodej 1ks akcie CSI Compressco LP (CCLP)

Na účet ihned 1. srpna dorazila „tučná“ dividenda od AT&T, čehož jsem využil a obratem prodal akcii CSI Copressco. I když akcie byla mírně v plusu, výsledná ztráta za 1 rok držení díky poplatkům za nákup a prodej (cca 26 CZK) byla -11,04 CZK  

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *