Investice v srpnu, vklad na Via Invest přes Revolut, co se děje na Mintos, plán nákupu akcií v září

V srpnu jsem investoval celkově 4 546 CZK, což je opět o něco více než jsem si stanovil jako cíl (přesněji o +463 CZK). A to jsou jen peníze, které jsem vložil ze svého konta. Nejsou v tom započítané dividendy a úroky z P2P půjček. Pokud bych do toho započítal i tyto položky, tak jsem investoval celkově 4862 CZK  (+224 CZK akcie, +92 CZK P2P). A tato hodnota se bude neustále navyšovat, s tím výhledem, že později bude možno vlastní vklady snížit a stále udržím naplánovaný vklad.

Provedl jsem vklad 1546 CZK (60€) na Via Invest, opět přes službu Revolut, o které jsem informoval v tomto článku a opět jako v případě vkladu na Mintos  byla rychlost úžasná. Vklad jsem zadal v pátek 24.8 v 14:45 a platba byla na kontu u Via Invest připsána v pondělí 27.8. v 8:38.  Tedy žádné EURO platby přes banku s poplatkem 20 CZK, v nevýhodném kurzu a dobou trvání převodu 2-3 dny. Mohu tedy jedině doporučit.

Mintos – tak zde dochází k nepěkné situaci a tou je nedostatek půjček do kterých jsem chtěl investovat. Tedy co nejkratší dobou trvání (do 3. měsíců) a pokud možno s úrokem nad 10%. Takovýchto půjček, pokud nechci investovat pouze do 3. firem (ještě ne příliš kladně hodnocených) je v podstatě NULA. Může za to masivní výkup půjček poskytovatele Mogo, který začal od 13. července vykupovat své úvěry. Později se k němu přidali i další společnosti a výsledkem je, že chytnou půjčku za 9% je zázrak. Musel jsem tedy auto invest nastavit od 8.8% a delší dobu splácení až na 12 měsíců. Z toho důvodu jsem vybral i „důvěryhodnější poskytovatele“ a to na základě ratingu EXPLORE P2P v kombinaci s nově zavedeným ratingem samotného Mintosu o kterém informují ZDE.

A nakonec se blíží nový měsíc a již nedočkavě vyhlížím novou firmu kterou vložím do svého portfolia. Nejprve jsem zase „spekuloval“ a přemýšlel, že zakoupím společnost OMI (Owens & Minor, zdravotnické služby), jejíž akcie klesají a dividendový výnos přes 6% je tak strašně lákavý. Jen jsem nakonec usoudil, že takových „menších“ firem mám v portfoliu již více a proto bych se měl zaměřit opravdu na větší společnosti. Volba bude mezi dalším cigaretovým monstrem Philip Morris International (PM) a nebo kanadskou firmou, která je lídrem v rozvoji a udržování energetické infrastruktury v Severní Americe TransCanada Corporation (TRP).

9 komentářů

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *