Revolut – stocks list

21 Pro

V předvánočním čase rozšířil Revolut svoji nabídku akcií o dalších 350 kousků, obchodovat lze tedy nyní již 800 titulů. Osobně ho používám na menší spekulace, které mám v plánu časem zobrazit (dle ankety, která byla součástí uvažují o dalším rozšiřování).

Výhody nákupu akcií na Revolut:

 • v základním profilu (standard), který je zdarma jsou 3 nákupy akcií měsíčně zdarma
 • lze kupovat zlomky akcií. Například vlastním 0,19693396 akcií firmy Simon Property Group Inc (SPG)
 • nově možnost nastavit si cenové výstrahy u akcií, které Vám jsou poté na telefonu zobrazeny v oznámení
 • stejně tak se zobrazují i dividendy (i když kvůli tomu tam akcie nedržím, ale taková zpráva vždy potěší), ale hlavně normálně připisují
 • roční poplatek za úschovu je 0,01 % tržní hodnoty aktiv ročně  (mě 1.11.2019 strhnuli $ 0,01)
 • kromě akcií využívám hlavně na placení při dovolených v zahraničí a zasílání EUR na Mintos, Via Invest i Neo Finance (na DeGiro to nejde)

Abych měl trochu přehled, sepsal jsem si seznam akcií, které Revolut nabízí. Třeba se to taky někomu bude hodit – ke stažení ZDE (Revolut stocks list)

 

 

Třešnička na dortu aneb co Vám může Revolut poslat:

Hi, Encana Corporation is holding a special meeting for shareholders on January 14, 2020. Special meetings are less common and are held for important business decisions like mergers or acquisitions. Don’t wait, weigh in on the future of Encana Corporation.

Say Web
20 Shares
You owned 20 votable shares on December 9, 2019

Proposals
The following proposals are up for your vote:
1. Plan of Merger
2. Adjournment of Meeting

VOTE
Deadline: January 13, 2020

Ve zkratce přeloženo: ke dni 9.12.2019 jsem vlastnil 20 akcií firmy Encana (ECA) a tato firma pořádá 14. ledna 2020 speciální setkání akcionářů. Speciální schůzky jsou méně obvyklé a pořádají se pro důležitá obchodní rozhodnutí, jako jsou fúze nebo akvizice. Nečekejte, zvažte budoucnost společnosti Encana Corporation.  V tomto případě se jedná o to, že Encana chce změnit název na Ovintiv a přestěhovat se z Kanady do USA. A já o tom mohu hlasovat (souhlasit, nesouhlasit, zdržet se).

 

14 odpovědí na “Revolut – stocks list

 1. zaujimave, mne degiro ako slovakovi zacalo strhavat 30% dan z dividend, tak zbezne zacnem pozerat po alternative, ale zatial nic nevidim. Pozrem ako to ma revolut, o tych troch free msacnych obchodoch som nevedel

  • Ahoj, tak to je síla. Kam se ztrácí těch 15% ? 🙂 Jinak být tebou se zkusím poptat u flatex.com, kteří teď koupili DeGiro, třeba se to zase změní. Revolut bych asi zatím na celoživotní investice nepoužíval, ale s tvým investičním účtem už bys mohl jít k Interactive Brokers, kteří jsou považování za špičku v oboru.

    • trading?? registrace UK, frakce.. to bude stejný jak revolut. Být tebou tak jdu asi do Lynx spíš (z důvodu bezpečnosti). Omez nákupy díky poplatku třeba na 1x za 2 měsíce nebo prostě tak aby jsi je snížil na únosnou míru. Jako platformu trading212 neznám, ale nepůsobí to na mě nic moc abych tam držel divi akcie na dlouho. Spíš na spekulace jak používám třeba Revolut já. Jakože DeGiro občas v těch pohybech na účtu docela dělá cirkus, ale ještě se mi nestalo, že by nepřipsali dividendy nebo že by nezměnili ticker když firma změní.

     • no u mna je hlavny ten 30% zdanenie dividend na degiru, uz to (15%) v mojom portfoliu robi 150 usd rocne a bude to len rast. Frakce a buduci DRIP je pre na velka vyhoda, bezpecnost -> UK licencia. Trading je len nazov, daju sa tam kupovat a drzat akcie ako na inych brokeroch. Uvidime, zatial tam len zacinam presuvat nakupy, rad by som zapol DRIP

  • Ahoj to tě trochu zklamu, neb letos to bude teprve poprvé co budu danit výnosy z prodeje akcií, ale vyřeším to hlavně tak, že pošlu výpisy od brokerů účetní a ona to nějak pořeší 🙂 se pak můžu podívat až to bude hotovo.

 2. Aha 🙂 no já se ptal konkrétně na ten Revolut, stejně jako ty, ho používám ke krátkodobým spekulacím, a jelikož mi přijde, že ten obchodní účet je tam veden poměrně netransparentně, váhám nad tím, jestli ho přiznávat…

  • Tak já myslím, že to tam mají docela transparentně – jinak to asi ani nejde, jen mají začátečnické problémy, to bez debat. Některé věci vůbec nestíhají nebo nemají informace online od brokera který to zpracovává. Akorát co se teď dívám, tak tam jsou akorát měsíční reporty, což i já budu muset vzít a udělat z toho nějaký souhrn zisků z prodeje akcií + případných dividend, protože s tím by mě účetní asi vyhodila, když to není roční report kde to je již sesumírované. Co se týká přiznání, řeknu ti to asi takhle: moje zkušenost je, že stačí aby člověk dlužil omylem 2k (platba zaslána na špatný účet) a už mi bouchal finančák na dveře – a to doslova. Aktivní úředník, prý jel zrovna okolo.. fascinující zážitek podpořený večerními zprávami kde hlásili, že firma XYZ dluží na daních xxx miliónů. Dlouho jsem se takhle nepobavil. Tedy osobně to radši projdu a odevzdám ke zdanění i těch pár korun. A informování z různých zahraničí třeba P2P služeb funguje taky dobře. Osobní zkušenost nemám, ale vím o jednom kamarádovi co nepřiznal a později mu psali, že tam mají avízo ohledně toho. Opět to byla částka podobá prvnímu případu.

 3. Ahoj.
  Musím se přidat k Honzovi. Mám problémy s vedením akciového účtu v Revolutu. Lépe řečeno s jejich výpisy. Ačkoli u výpisu z transakcí na penežním účtu není problém, tak na výpisech z obchodování s akciemi problém nastává. České znaky – diakritika (a nejen české znaky) jim dělají problém a tak je jednoduše vynechají. Takže na výpise o nákupu mám nejenom zmršené jméno , ale i adresu. Např U pošty -napíšou U poty, Blažovice – Blaovice, Novák – Novk. apod. Výpis o nákupu a držení akcií je jediným dokladem vlastnictví těchto akcií. Chatuji s nimi již čtyři měsíce a žádná náprava. Vždy dokolečka agentovi mou lámanou googlovskou angličtinou vysvětluji, co je za problém, on si ho zapíše s tím, že to předá zodpovědné skupině. A dál nic. Při dalším obdrženém výpise se to opakuje. Nevíš, má někdo podobný problém? A jak to řešit?

  • Ahoj, no já se registroval komplet bez diakritiky tak takový problém nemám. Je to zvyk ze zahraničních registrací, kdy vím, že jim to dělá přesně problémy co popisuješ. Jinak si nemyslím, že by ti to mělo nějak vadit to přihodit k daňovému přiznání. Úplně do podrobností tomu nerozumím, ale myslím si, že tyhle výpisy jak z Revolut či Degiro mají stejně jen informační charakter a FÚ na ně nemusí vůbec brát zřetel -> mrkni sem: https://www.investicnigramotnost.cz/investor-dane-4-kapitalove-prijmy-dividendy/ na část 2. Uplatnění zahraniční daně metodou prostého zápočtu ….Ten jako doklad o dani zaplacené v zahraničí (k jejímu uznání v ČR) může, ale nemusí akceptovat jen výpis brokera, který je snadné získat. Pokud by se ale FÚ striktně držel zákona, může chtít doklad přímo od zahraničního správce daně nebo od dané zahraniční společnosti.

 4. Ahoj,
  z ročního výpisu obchodování s akciemi mi nejsou jasné položky:
  Další aktivita Other Activity
  Čistá změna hodnoty portfolia Net Change In Portfolio Value
  Maji se tímle položky nějak započíst pro výpočet daní z obchodováni? Apokud ano, jakým způsobem?
  Anebo stačí zdanit rozdíl: výběr + divi – vklad ?

  Děkuji

  • přiznat a případně zdanit musíš dividendy + zisk na akciích které si prodal. vklad a výběr s tím nemá nic společného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *