Revolut – stocks list

V předvánočním čase rozšířil Revolut svoji nabídku akcií o dalších 350 kousků, obchodovat lze tedy nyní již 800 titulů. Osobně ho používám na menší spekulace, které mám v plánu časem zobrazit (dle ankety, která byla součástí uvažují o dalším rozšiřování).

Výhody nákupu akcií na Revolut:

  • v základním profilu (standard), který je zdarma jsou 3 nákupy akcií měsíčně zdarma
  • lze kupovat zlomky akcií. Například vlastním 0,19693396 akcií firmy Simon Property Group Inc (SPG)
  • nově možnost nastavit si cenové výstrahy u akcií, které Vám jsou poté na telefonu zobrazeny v oznámení
  • stejně tak se zobrazují i dividendy (i když kvůli tomu tam akcie nedržím, ale taková zpráva vždy potěší), ale hlavně normálně připisují
  • roční poplatek za úschovu je 0,01 % tržní hodnoty aktiv ročně  (mě 1.11.2019 strhnuli $ 0,01)
  • kromě akcií využívám hlavně na placení při dovolených v zahraničí a zasílání EUR na Mintos, Via Invest i Neo Finance (na DeGiro to nejde)

Abych měl trochu přehled, sepsal jsem si seznam akcií, které Revolut nabízí. Třeba se to taky někomu bude hodit – ke stažení ZDE (Revolut stocks list)

 

 

Třešnička na dortu aneb co Vám může Revolut poslat:

Hi, Encana Corporation is holding a special meeting for shareholders on January 14, 2020. Special meetings are less common and are held for important business decisions like mergers or acquisitions. Don’t wait, weigh in on the future of Encana Corporation.

Say Web
20 Shares
You owned 20 votable shares on December 9, 2019

Proposals
The following proposals are up for your vote:
1. Plan of Merger
2. Adjournment of Meeting

VOTE
Deadline: January 13, 2020

Ve zkratce přeloženo: ke dni 9.12.2019 jsem vlastnil 20 akcií firmy Encana (ECA) a tato firma pořádá 14. ledna 2020 speciální setkání akcionářů. Speciální schůzky jsou méně obvyklé a pořádají se pro důležitá obchodní rozhodnutí, jako jsou fúze nebo akvizice. Nečekejte, zvažte budoucnost společnosti Encana Corporation.  V tomto případě se jedná o to, že Encana chce změnit název na Ovintiv a přestěhovat se z Kanady do USA. A já o tom mohu hlasovat (souhlasit, nesouhlasit, zdržet se).

 

Možnost jak informovat ostatní:
10 komentářů

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *