Přikoupení 4ks AT&T za cenu $31.2

Nakonec jsem přikoupil další akcie AT&T jak jsem avizoval, akorát ne za moc dobrou cenu. Peníze byli u brokera DEGIRO již v pátek 4.1 kdy se cena pochybovala okolo $30. Jenže… zde se trochu projevila nevýhoda nutné směny na EUR, neboť jednak se nepovedlo převést všechny zaslané koruny (převádět lze jen celá eura), pohyb kurzu EUR/USD a zapomněl jsem si připočíst poplatek za provedenou transakci při nákupu.

K úspěšnému provedení nákupu již ten den za daleko lepší cenu mi chybělo doslova jen pár korun :/ Poté jsem začal zbytečně spekuloval o tom, že cena přece jen poklesne, což se nestalo, takže nakonec jsme dnes musel přihodit dalších +200 CZK na účet abych nákup stihl provést. Zítra je totiž ex-dividend day a na platformě se již zobrazí informace o dividendách, které budou vyplaceny. Ponaučení je, dávat si při převodu peněz větší rezervu než jsem byl doposud zvyknutý.

Mám tedy již 24 ks akcií AT&T, což v současnosti na dividendách dělá (před zdaněním) $12,24 (10,7 EUR, 274 CZK) každé 3 měsíce .

Možnost jak informovat ostatní:
error
6 komentářů

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *