Přikoupení 4ks AT&T za cenu $31.2

8 Led

Nakonec jsem přikoupil další akcie AT&T jak jsem avizoval, akorát ne za moc dobrou cenu. Peníze byli u brokera DEGIRO již v pátek 4.1 kdy se cena pochybovala okolo $30. Jenže… zde se trochu projevila nevýhoda nutné směny na EUR, neboť jednak se nepovedlo převést všechny zaslané koruny (převádět lze jen celá eura), pohyb kurzu EUR/USD a zapomněl jsem si připočíst poplatek za provedenou transakci při nákupu.

K úspěšnému provedení nákupu již ten den za daleko lepší cenu mi chybělo doslova jen pár korun :/ Poté jsem začal zbytečně spekuloval o tom, že cena přece jen poklesne, což se nestalo, takže nakonec jsme dnes musel přihodit dalších +200 CZK na účet abych nákup stihl provést. Zítra je totiž ex-dividend day a na platformě se již zobrazí informace o dividendách, které budou vyplaceny. Ponaučení je, dávat si při převodu peněz větší rezervu než jsem byl doposud zvyknutý.

Mám tedy již 24 ks akcií AT&T, což v současnosti na dividendách dělá (před zdaněním) $12,24 (10,7 EUR, 274 CZK) každé 3 měsíce .

6 odpovědí na “Přikoupení 4ks AT&T za cenu $31.2

 1. Já jsem do ATT vstoupil v pondělí odpoledne za $30,50.
  A dnes celý den čekám až (jestli) mi klesne MAIN jak potřebuju a při tom sleduju i to ostatní a popravdě dost mne svěděly prsty nevyprdnout se na MAIN a nestřelit ty peníze radši do ATT za $30.00
  A s tím problémem s málo penězma… já si tam držím právě z tohoto důvodu 2-3€ rezervu (což je jedna dividenda)

  • tvůj první nákup AT&T ? Mě sice dividenda přišla, ale ta cena vypálila tak razantně nahoru (o víc jak $1,1/akcie) takže to pořád nestačilo. Nejsem bohužel ten správný spekulant, kdybych neotálel a koupil to hned 2.1 jak jsem měl původně v plánu (nemůžu se nikdy dočkat 🙂 ), tak chytnu cenu $29. Nuž co se dá dělat… Moje průměrná cena nákupu je nyní $34.78 tak uvidíme za 3 měsíce co bude.

   • Ted si nejsem jist na co se ptáš… tak odpovím na obě možnosti
    – ANO první nákup ATT
    – Když pominu pokusy v roce 2010 na kterých jsem projel gatě, tak je to můj druhý nákup, protže už 31.12 jsem vstoupil za $4,05 do ANH
    ted čekám kam se pohne MAIN, pak jestli seženu kačky, tak chci stihnout divi na OHI a z příští výplaty RDS.A (no a další kousky co mám v hledáčku se uvidí jak na tom budou)

    • Jo tak to si chytnul dobrou cenu pro první nákup AT&T. Já přikupuji zatím postupně, takže jsem již nakupoval akcie této firmy za $37, $39.28, $37.92, $35.1, $32.15, $33.82 a nyní $31.2 ..tedy moje průměrná nákupní cena je $34.78. Když mrkneš na můj první příspěvek v blogu tak první nákup sem taky pěkně pohnojil 😀 Ani nevím co mě to tehdy napadlo..

     proč si se rozhodl pro ANH ? Máš nějaké zákulisní info? 🙂

    • ADMIN:
     nemám, ale takhle akcie se mi už vcelku dost dlouho líbí, je to REIT, takže stálá divi, yield 12%, parametrům (PE PS PB) moc nerozumím, ale podle toho mála co jsem pochytil, tak nejsou až tak špatné, cena je vcelku přijatelná.
     A když tak spadla, tak jsem to prostě risknul jako takovou nejmenší pozici. Ale i na spekulaci se docela drží

     • Pozor REIT != jistota stále dividendy. Viz. můj první nákup WHLR. Já už takovou zkoušku mám za sebou..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *