Mintos 2018 / 2019 – obecně o P2P platformě

21 Led

Nedávno mi do e-mailu spadla zpráva z Mintos ohledně zhodnocení roku 2018 a toho co se bude dík v roce 2019, google přeloženo předkládám. Nezapomeňte, pokud začínáte s platformou, se registrovat přes odkazy zde na webu – získáte zpět 1% Vámi investované částky za první 3 měsíce

 1. Rozhovor s generálním ředitelem společnosti Mintos a spoluzakladatelem Martinsem Sultem
 2. Rozhovor s vedoucím produktu Mintos Marcisem Gogisem
 3. Přednosti Mintos 2018 v osmi bodech
 4. Růst platformy Mintos v roce 2018 v číslech

1. Rozhovor s generálním ředitelem společnosti Mintos a spoluzakladatelem Martinsem Sultem

Jaké jsou plány pro Mintos v roce 2019? Jsou tyto plány vyvíjeny podle obchodní strategie společnosti Mintos nebo byla některá rozhodnutí pro příští rok udělena na základě roku 2018?

M.S: Naše nadcházející aktivity jsou logickým pokračováním věcí, které děláme od roku 2015. Financování série A, které jsme uzavřeli v listopadu 2018, bylo kapitálové navýšení o 5 milionů EUR, které bude investováno do rozšíření nabídky našich produktů jak pro stávající, tak novéinvestory na trhu Mintos. Naše plány na rok 2019 byly již stanoveny při realizaci plánů v loňském roce, jako například příprava poskytování mezinárodních čísel bankovních účtů (IBAN) a spuštění platební karty Mintos – projektů, které jsou v centru pozornosti pro rok 2019. Naše žádost o licenci evropského elektronického bankovnictví by měla být schválena do konce 2. čtvrtletí 2019.

Ve společnosti Mintos jsou naše investorské zkušenosti vždy v centru pozornosti a evropská licence elektronických peněz zajistí snadnější přístup a ještě větší bezpečnost pro fondy investorů Mintos. Budeme dále pokračovat v expanzi na světovém trhu a přitahujeme nové úvěrové originátory a nové aktivní investory. K podpoře růstu a vývoje produktů budeme i nadále rozšiřovat naše týmy. Vzhledem k tomu, že to vše je v symbióze, mohu říci, že plány z roku 2019 nejsou speciálně ročním plánem. Je to další vývoj, který jsme již měli od počátku tržnice Mintos a jsme spokojeni s naším pokrokem.

Co považujete za největší vítězství pro Mintos v roce 2018?

M.S: Největší vítězstvím pro Mintos v roce 2018 bylo, že v roce 2018 se nám podařilo dosáhnout značného růstu a zůstat v zisku. Navíc jsme získali velký počet nových investorů z doporučení našich stávajících (s podílem 63% všech nových investorů na Mintos). Naše retenční míra (udržení investorů) více než 90% pro aktivní investory je velmi uspokojivá. Koncem roku 2018 jsme dosáhli 100 000 registrovaných investorů. Do srpna 2018 jsme také dosáhli míry investice do půjček na trhu Mintos ve výši 1 miliardy EUR a v dalších čtyřech měsících jsme přidali dalších 0,5 miliardy EUR, což je 1,5 miliardy EUR z celkových financovaných půjček. Podle různých zdrojů se společnost Mintos stala největším hráčem v Evropě na trhu P2P.

2. Rozhovor s vedoucím produktu Mintos Marcisem Gogisem

Jaké jsou plány vývoje nového produktu Mintos v roce 2019?

M.G: Naším hlavním cílem je poskytnout našim investorům účty IBAN a debetní karty. Budeme také pracovat na vývoji mobilní aplikace. Dalším velký zdroj inspirace, odkud pochází spousta naší práce a inovací, je zpětná vazba investorů Mintos.

Jaké jsou dvě hlavní věci, které chcete zlepšit na trhu Mintos a přinést investorům více hodnoty v roce 2019?

M.G: Chceme našim investorům umožnit maximální užitek z naší funkce Auto Invest. Uděláme to tím, že investorům poskytneme ještě další informace a statistiky o každé strategii Auto Invest. Vedle toho budeme pokračovat ve zvyšování uživatelské přívětivosti na trhu Mintos.

Jak pomáhají investoři společnosti Mintos tvarovat produkt?

M.G: Sdílením jejich zpětné vazby, což je pro nás velmi cenné. Máme obrovský počet nevyřízených nápadů, které pocházejí od našich investorů, a když pracujeme na konkrétní funkci, vždy se seznamujeme s dříve přijatými poznámkami, abychom zlepšili stávající funkčnost. Je těžké si představit práci bez pozorování našich investorů a na Mintosu jsme nekonečně vděčni za zpětnou vazbu, kterou dostáváme.

Bude Mintos více zaměřen na sledování trendů odvětví fintech nebo na rozvoj vlastních inovací v roce 2019?

M.G: Samozřejmě, že budeme i nadále pracovat na našem hlavním produktu, který se ukázal jako úspěšný podle dosavadních úspěchů. Tento klíčový produkt je investice do úvěrů a budeme i nadále činit tuto funkci uživatelsky přívětivější a zároveň přidáním dalších funkcí inspirovaných našimi investory a rozvíjenými našimi týmy. Každopádně, jak jsme se rozrostli jako podnik, tak se zaměří jak na Mintos, tak na všechny zúčastněné strany a budeme pokračovat v nových iniciativách. Pokud jde o produkt, nejdůležitější dvě z těchto iniciativ jsou zavedení čísla účtu IBAN a debetních karet pro investory společnosti Mintos.

3. „Hlavní přednosti Mintos 2018 v osmi bodech“, podle týmu Mintos

 1. DIVERSIFIKACE – nových úvěrových nabídek a investorů v nových zemích a na nových kontinentech.
 2. NOVÉ FUNKCE – spouštění spousty z nich! A většina nových funkcí je pro Mintos téměř výlučná: investiční strategie, sekundární trh Auto Invest, dvoufázová autentizace a hodnocení Mintos.
 3. MILIARDA – v srpnu jsme v srpnu dosáhli investičních výpůjček na Mintos ve výši 1 miliardy EUR a v prosinci roku 2018 jsme dosáhli téměř 1,5 miliardy EUR.
 4. NAVYŠOVÁNÍ – náš tým jsme rozšířili dvojnásobně a přestěhovali se do kanceláří o dvojnásobnou velikost.
 5. AKVIZICE – do konce prosince 2018 dosáhli (téměř) 100 tisíc investorů.
 6. VOLBY – výrazně jsme zvýšili počet platebních možností pro investory Mintos.
 7. SÉRIE A – získali jsme 5 milionů EUR v rámci kola financování série A, abychom mohli pokračovat ve vývoji našich produktů a služeb.
 8. RŮST – stali jsme se největším trhem pro investice do úvěrů v Evropě (podle P2P bankovnictví).

Růst Mintos v roce 2018 v číslech

 • 31 – Počet nových zakladatelů úvěrů přidaných na trh Mintos v roce 2018
 • 13 – Počet nových zemí, ve kterých jsou původci úvěrů založeni, přidané na trh v roce 2018 *
 • 10 – Počet zemí, kde se v roce 2018 objevili noví investoři
 • 20,9 milionu – Výše úroků vyplacených investorům (EUR) v roce 2018
 • 55 089 – Počet nových registrovaných investorů v roce 2018
 • 2 – Počet nových jazykových verzí zavedených v roce 2018
 • 28 – Počet nových lidí, kteří se připojili k týmu Mintos v roce 2018
 • 248,7 milionů EUR – nezaplacené investice na Mintos v roce 2018 (EUR)
 • 1 044,4 milionu – celkové investice do půjček na Mintos v roce 2018 (EUR)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *