Přehled příjmů z investic – říjen 2020

2 Lis

Zisk z investic v říjnu byl 1 268 CZK (46,54 EUR).

Dle jednotlivých investic to vypadalo takto:

Akcie Mintos
CZK 644 624
EUR 23,64 22,9

 

V říjnu jsem neprovedl žádný vklad.

Akcie – do portfolia jsem přidal 12 ks akcií AT&T (T, telekomunikace) za cenu 28,159 USD kus a později v půlce měsíce jsem přikoupil 6 ks akcií Exxon Mobil (XOM) za cenu 35,34 ks.

Osobně si nemyslím že by Exxon Mobil, případně další větší ropné společnosti jako Royal Dutch Shell (RDSB) či Chevron (CVX) měly nyní zkrachovat. Ropa je zatím stále potřeba a je pouze otázkou času, než se její cena opět stabilizuje na nebo nad hranicí okolo 50 USD. Alfou omegou je samozřejmě poptávka – cestovní ruch, průmysl, což zřejmě minimálně půl roku bude ještě trvat.

Naopak jsem prodal 2 akcie firmy Dominion Resources (D) za cenu 80,36 ks. Důvod prodeje je ohrožení dividendy vzhledem k prodeji části svých skladovacích a přepravních aktiv zemního plynu společnosti Berkshire Hathaway Warrena Buffetta. Mám za to, že to již oznámila i samotná společnost, že s tímto krokem v roce 2021 počítá, neboť  se zbavují aktiv, které sníží provozní výnosy a tím pádem i EPS – zisk na akci.

Tyto aktiva se ve druhém čtvrtletí roku 2020 podílela na provozních výnosech 184 miliony dolarů, tj. z 26%. Za prvních šest měsíců roku 2020 to bylo podobné – provozní výnosy činily 405 milionů USD z 1,64 miliardy USD, což je 25% podíl.

Upřímně se přiznám, že jsem tento krok nepochopil a ani se mi nijak nepodařilo dohledat co k tomu Dominion vedlo. Pokud ví někdo více budu rád za příspěvek pod článkem. Dominion byla celkem nudná investice, cena příliš nekolísala a dividenda doposud šlapala spolehlivě. Akcie jsem nakoupil 5.3.2018 za cenu $75,75 / kus

Zisk na růstu akcií + 9,22  USD, vyplaceno na dividendách + 16,72 USD  – 1 USD poplatky = 24,94 USD (+16,46%) čistého za více jak 2 roky.

EDIT 4.11.2020 –  The board of directors of Dominion Energy (NYSE: D) has declared a quarterly dividend of 63 cents per share of common stock. Tedy snížení dividendy o 33%.

 

Na Mintos se pro mě stále nic zajímavého neděje. Stále Cashwagon nic neplatí a proto 24,57 EUR tam leží bez užitku. Na druhou stranu zbytek peněz stále pracuje a proto byl vytvořen měsíční rekordní zisk. Hodně lidí se obává, že s další vlnou COVID-19 bude padat daleko více poskytovatelů půjček.

Ano dá se s takovým předpokladem souhlasit a je to tak trochu sázka, ale nechce se mi zatím platformu opouštět a peníze vybírat. Naopak ale také, zatím nebudu další peníze přidávat.

6 odpovědí na “Přehled příjmů z investic – říjen 2020

    • Díky, přesně tak. Je to dáno tím, že jsem nestartoval ani s nějakým minimem třeba 20-50-100k CZK, ale opravdu jsem začal po tisícovkách. Tedy jde vše daleko pomaleji. Tato částka je třeba moje měsíční faktura za elektriku. Celkem mám energie 5 000 CZK.. Tak si dávám takové malé symbolické cíle, které mě nakopnou dál. Sice bych pořád umřel hlady nebo umrzl, nemít jiný příjem, ale už bych si k tomu mohl posvítit 🙂

  1. Mě se ty pozvolné ale viditelné nárusty taky moc líbí. Teď je to ale dost viditelné z nuly se vždy roste líp, než z větší základny. Na druhou stranu ty reinvestice v podobě sněhové koule tam budou za chvíli taky pěkně vidět. V tom mě mrzí že ten nárust u svého portfolia takhle v čase neuvidím. Protože nejedu čistě DGI.

      • Něco napíši. Teď nebyl absolutně čas děti, do toho v rychlém sledu rekonstrukce domu… . Ale stále si říkám že blog musím rozjet více směry a pravidelněji. Tak se do toho pustím i přes ty akcie.

    • proto jsem si ty portfolia oddělil. DGI se snažím zachovávat pořád stejně – pokud možno co nejmíň změn a neustále menší příkupy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *