Přehled příjmů z investic – prosinec 2020

2 Led

Tak než sepíši a spočtu roční report, je tu zisk z investic za prosinec, který byl 1 455 CZK (55,46 EUR).

Dle jednotlivých investic to vypadalo takto:

Akcie Mintos
CZK 890 565
EUR 33,93 21,53

 

V prosinci jsem provedl vklad opět do akcií 3 000 CZK (114 €). Měsíční zisk byl  nepatrně nižší než minulý rekordní měsíc, snížen (překvapivě) díky Degiro poplatku. Sice jsem minule žádnou akcii Viatris nedostal  (odděleno od Pfizer), přesto mi tento měsíc naúčtovali 2,5€ za využití burzy NDQ :/  Hádat se, ani psát jím nebudu, přece jen jsem na tom stále vydělal a nejspíše je to bráno, že těch 0,99 akcie museli prodat, abych dostal hotovost. Jen to člověka vždy překvapí.

Akcie – do portfolia jsem přikoupil 4 ks firmy Altria (MO) za cenu 42,62 USD kusCelkový počet akcií této firmy jsem tedy zaokrouhlil na 24ks a je to po AT&T má druhá největší pozice.

Na Mintos se stále nic nemění. Nechávám jen vklad, který jsem před několika měsíci rapidně navýšil a zisk se nestále drží okolo 20 EUR. Dlužná částka Cashwagon tam stále visí .

Co mě zase překvapilo je to jejich rozdělování investic dle jednotlivých firem. Buď to neustále nechápu, nebo jim to nefunguje. Najednou se dívám a v portfoliu mám zastoupené rapidně tyto 3 firmy:
MOGO € 357.86,  CREDIT STAR € 652.43, Cream finance € 209.97 což dělá téměř 50% celého portfolia.

Ani si raději nechci představovat, co by se stalo kdyby jedna z nich šla do defaultu jako Cashwagon. Přenastavil jsem tedy znovu rozložení portfolia a budu to bedlivě sledovat, jestli se to srovná dle toho co jsem nastavil U většiny firem jsem nastavil částku cca 129€ a u těch, které mají lepší hodnocení dle explore P2P jsem povolil i trochu více. Přece jen se nyní každý měsíc vydělaná částka o cca 20 € navyšuje..

Aktuální úroková sazba je 12,1%.

Jedna odpověď na „Přehled příjmů z investic – prosinec 2020“

  1. Diky, som si nevsimol ten diversification setting a ja som tam manualne vypinal spolocnosti. Momentalne to mam velmi nerovnomerne rozdelene, lebo som myslel, ze to robi mintos automaticky. Ale vacsinou mam kratkodobe pozicky, tak sa to hadam coskoro diverzifikuje rovnomerne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *