Přehled příjmů z investic – červen 2021

4 Čvc

Zisk z investic za červen byl 1 928 CZK (75,66 EUR).

Dle jednotlivých investic to vypadalo takto:

Akcie Mintos
CZK 1 198 729
EUR 47,02 28,64

 

V červnu jsem provedl vklad do akcií v hodnotě 3 000 CZK (118 €).

Akcie – zakoupil jsem novou firmu na XETRA burze a to TotalEnergies (TOTB) za cenu 39,74 EUR / ks.

TotalEnergies je široká energetická společnost, která vyrábí a prodává paliva, zemní plyn a elektřinu. Našich 100 000 zaměstnanců usiluje o lepší energii, která je dostupnější, spolehlivější, čistší a přístupná co největšímu počtu lidí. Naší ambicí působit ve více než 130 zemích je stát se odpovědnou energetickou společností. (zdroj. https://www.totalenergies.com/group/identity)

Na červenec zatím plán nemám, nejspíše jen přikoupím některou z firem které mám v portfoliu, protože většina měsíce bude o dovolené a nechci se tomu nějak extra věnovat.

Mintos tak nějak sám jede, neměl jsem moc čas podívat se na jednotlivé firmy a jejich hodnocení. Hodlám provést koncem července. Jinak stále Eleving Group (mogo) v portfoliu zabírá 33% což dělá skoro 993 € :/ . Takže oproti minulému měsíci zase navýšení, takže buď přidali další firmu do takto nazvané skupiny nebo někde stále u některé z nich chybělo doinvestovat do nastavených cca 125 €.

Platba v procesu vymáhání z Cashwagon 24,57€ tam stále visí a docela bych řekl že ji mohu odepsat. Jeden měsíc investování zdarma, docela mě děsí kdyby se to stalo u některé firmy kde mám třeba 125 € (což je nastavená hranice, která by se neměla překročit – bohužel u skupin neplatí).

 

2 odpovědi na “Přehled příjmů z investic – červen 2021

  1. Ahoj, dík moc za tipy, po dovolené na něj mrknu. Dík za sledování, i když po pravdě to dividendové investování je celkem nuda… příjem roste ale pomalu 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *