Přehled investic duben 2019 a jak mi Degiro málem způsobilo infarkt :)

15 Kvě

V květnu byl dosažen celkový zisk 380 CZK (14,83 EUR),  dle jednotlivých investic to vypadalo takto:

Akcie Via Invest Mintos
CZK 257 75 47
EUR 10,04 2,94 1,853

Celkový vklad  2 143 CZK (83,2 EUR)

  • akcie +1 500 CZK  (58.2 EUR)
  • Via Invest +643 CZK (25 EUR)

V dubnu jsem opět přikoupil 4 kusy akcií firmy AT&T za cenu 32,3 USD a nakoupil nově 6 akcií firmy  SKT  (Tanger Factory Outlet Centers) za cenu 19,07 USD.

 

Infarkt ala Degiro 🙂

Jako každý den jsem najel na účet v Degiro, abych se podíval jak akcie stoupají či klesají + se pokochat pohledem na nadcházející dividendy (ano přiznám se, že to je celkem úchylka dívat se téměř každý den). Málem to se mnou švihlo, když jsem najednou uviděl stav účtu  -325 € , což vzhledem k předchozímu dni kdy bylo cca + 260€ opravdu šok. Ihned jsem tedy začal zkoumat co se děje a v transakcích na účtu jsem si všiml prodeje všech akcií firmy TransCanada a nákup jakési firmy TC Energy. Hned se mi začaly honit hlavou myšlenky co se mohlo stát, že mi někdo hacknul účet či jsem vypil moc alkoholu a omylem akcie prodal ? Nejhorší na tom totiž bylo, že nově nakoupená firma TC Energy měla nulovou hodnotu a tím pádem bylo portfolio v takovém mínusu. Zde jsou náhledy jak investiční účet vypadal:

Samozřejmě stačilo do strýčka google zadat název nové firmy a ihned jsem zjistil, že firma TransCanada změnila jméno na TC Energy. Pěkná ostuda, že jako akcionář o něčem tak zásadním ani nevím. Mezitím jsem stihl odeslat nervozní email na podporu Degira co se děje. Odpověď byla blesková, nejspíše takových vystresovaných zákazníků bylo více. Zde je odpověď podpory:

Společnost Transcanada corporation změnila název společnosti na TC ENERGY CORPORATION. S touto změnou se došlo zároveň ke změně ISIN kódu, pod kterým se tato společnost obchoduje. Jelikož však nejsme schopni změnit ISIN kód produktu, došlo k automatické prodejní a nákupní transakci. Dočasně data u nového produktu nebyla plně propojená se starým produktem, proto měla společnost hodnotu 0.

Co z toho plyne ? Ukázka toho, jak by to vypadalo, kdyby v současné chvíli jedna z firem v mém portfoliu opravdu zkrachovala.  Diverzifikace portfolia ještě dlouho nebude ideální. TC Energy je má druhá největší pozice. Stát se to u AT&T tak tu již možná nejsem 🙂

graf použit z webu digrin.com

 

Jedna odpověď na „Přehled investic duben 2019 a jak mi Degiro málem způsobilo infarkt :)“

  1. To musel být dobrý šok. S tím sledováním účtu, jsem teprve na začátku a taky tam pořád nahlížím. Přitom vím že se ty drobné pohyby nic neznamenají. Ale člověku to nedá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *