Krátký přehled investic v březnu a výhled na duben

19 Bře

Dnes jen krátký přehled.

Co se během března stalo:

 • FRONTIER COMMUNICATIONS (FTR) přestal vyplácet dividendy a dále klesá
 • WHEELER REAL ESTATE INVESTMENT TRUST (WHLR), cena stále klesá a k zastavení dividend podle mě není daleko
 • FRONTLINE LTD (FRO) nevyplatil zatím ani jednu dividendu

Jak je vidět první nákupy  se opravdu „povedly“ :). Pokud se nic nezmění (jakože nezmění, neboť obrat k lepším zítřkům se stejně nedá předpokládat v rámci těch pár měsíců), tyto společnosti na konci roku i se ztrátou prodám, abych nemusel platit poplatek 2,5€ za burzu NASDAQ.

Nové investice:

 • zasláno 780 CZK (30€) na Via Invest, celkem tedy 143.31€. Celkem 13 investic z toho 2 ve stavu prodlouženo (krátkodobé na 14 dní, kterým prodloužili splatnost na měsíc). Ani jedna není ve stavu zpožděno !!! Vypadá to, že na toto má dost vliv ruční investování, které jsem popisoval v jednom z předchozích příspěvků.
 • Mintos – hned zpožděné 3 půjčky 16-30 dnů. Překvapivě, se nejedná o půjčky z pro mě exotických destinací na investování jako např. Botswany, Gruzie či Moldavska, ale o 2x Španělsko a Polsko. Na Mintosu jsem zapnul auto investování. Důvod vysvětlím v nějakém dalším příspěvku.
 • koupeno celkem 5 kusů akcií firem Altria Group (MO) a Dominion Energy (D):  + 7205 CZK

Plán na duben:

 • vložit investici na Mintos, aby se srovnal vklad s Via Invest
 • s největší pravděpodobností přikoupím další akcie  AT&T (T) neboť  další ex-dividend day připadá na 4. dubna. Cena akcií je k dnešnímu dni $36.58 za akcii a tedy níže než je můj dosavadní průměr $38,2. Dividend yield se stále drží na krásných 5.41%.

3 odpovědi na “Krátký přehled investic v březnu a výhled na duben

 1. Ahoj, tohle je parádní stránka, sám jsem se do investování pustil v lednu a je škoda,
  že jsem stránku neobjevil dříve – vyhnul bych se totožné chybě se Zonky.
  Chtěl bych se zeptat, zda nezvažuješ možnost rozesíláni newsletteru nebo jiné upozornění na nový článek?
  Taky by mě zajímalo, proč jsi šel zrovna do dividendových akcií?
  A taky jestli jsi nekoukal i po dalších českých P2P platformách, já teď zkouším Bondster a Rentiero.

  • Ahoj, byl jsem v zahraničí, tak reaguji trochu později. Newsletter zatím neplánuji, blog má téměř nulovou návštěvnost, uvidíme v budoucnu.

   Proč dividendy – vidím to jako nejlepší cestu jak se zabezpečit na důchod, oproti jiným možnostem. Už jsem si prošel různými typy „zhodnocení“ peněz jako jsou podílové fondy, stavební spoření, ležení peněz na spořícím účtu a toto mi přijde daleko lepší. Je v tom i trochu napětí jak to nakone celé dopadne a ne nuda posílat někam peníze a dívat se jak mi strhávají poplatky za „správu“ v podstatě ničeho. Navíc mě akcie nutí myslet investičně dlouhodoběji neb vybrat ty peníze za 3 roky může být pěkný prodělek. Jinak jsem si prošel i spekulacemi typu forex, což rozhodně nebyla dobrá strategie 🙂
   —-
   České P2P. Abych se přiznal po zkušenostech se Zonkama o ně nemám vůbec zájem. Podle mě vždy změní pravidla nakonec tak, aby si namastili kapsu především samotné P2P portály. Taková česká klasika. Na Bondster jsem se registroval, ale měli tam kdysi jen dlouhodobé půjčky a nebylo jich ani moc na výběr. Co se dívám teď, je tam pár půjček na 90 dnů od společnosti ACEMA. Tato stejná společnost je i na Mintosu, tak nevidím důvod proč používat Bondster, když na Mintosu je daleko větší možnost diverzifikace portfolia. A zase bych nerad investoval do více P2P portálů, neboť, kdo by to potom stíhal sledovat, zvlášť když jak to vidím většina investic půjde do akcií a P2P jsou spíše doplněk.
   —-
   Ale nebráním se ničemu, jen jsem zatím nic dalšího zajímavého nenašel.

  • Kuba – na tohle vřele doporučuju si založit účet na Feedly (hlídá to tvoje oblíbené weby/blogy a dělá ti z toho jakoby tvůj vlastní magazin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *