Start investice – červenec 2017

27 Čvc

Takže jdeme na to. Začneme nejprve P2P portálem www.zonky.cz. Do něj jsem si již dříve poslal 1000 CZK k otestování a udělal 2 půjčky. Jednu za 400 CZK, druhou 600 CZK.

A zde již první POZOR! Daleko lepší je rozdělit riziko do více půjček, než jen na 2. Minimální částka k investování u Zonky je 200 CZK, takže jsem měl tuto investici lépe rozdělit.

Naštěstí půjčka 600 CZK byla splacena předčasně v pořádku, tudíž nyní již tu mám první hmatatelné výsledky a tím je zisk 10,99% (po odečtení poplatků a 15% daně to je 8,3%, ale nebudu každou částku přepočítávat, uvidí se na konci roku kolik bylo přesné zhodnocení).

Volnou částku jsem ihned otočil a investoval do dalších půjček tentokrát s menším ziskem než první a to A**, A* vše po 200 CZK.

U Zonky má každá půjčka rating od A** (3,99%), A* (4,99%) až po D (19,99%).  Čím vyšší úrok, tím větší riziko že nebude splacen. Moje první půjčka byla A, což na stupnici bylo celkem riziko. Příště raději tyto půjčky více rozdělím, byť za cenu nižšího zisku. A budu dávat opatrně, přece ale jen je potřeba dodržet zhodnocení naplánovaných 8% a nějakou část ze zisku si vezmou i poplatky.

A zde již aktuální stav účtu u Zonky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *