Vklad srpen 2017

8 Zář

Celý srpen jsem netrpělivě sledoval investice na portálu VIA INVEST. Alespoň z mého pohledu jsou tyto krátkodobější půjčky daleko zajímavější než třeba na Zonky, kde se celý měsíc nic neděje, pak přijdou splátky a zase celý měsíc mrtvo. Na VIA INVEST se dokáže za měsíc protočit i několik půjček a ihned je na účtu vidět finanční posun. Ke konci srpna jsem se tedy rozhodl zdvojnásobit vklad na VIA INVEST a zaslal tam dalších 30 € (810 CZK). Počet aktivních půjček je tedy nyní 6. Investuji minimální částku do jedné půčky 10€. Přehled měsíčního vývoje najdete v přiloženém obrázku vpravo. Vysvětlení anglických výrazů je zde:

  • Amount invested in loan -> investovaná částka
  • Amount of principal repayment received -> splátka investované částky
  • Amount of interest payment received -> přijaté úroky
  • Amount of Withholding Tax deducted -> sražená daň
  • Amount of funds deposited -> vklad

Co se týká převodu vkladu, tak se jedná o europlatbu (Lotyšsko), kdy má FIO banka za platbu 30-ti € strhla opět 20 CZK poplatek a odečtená částka byla 801,23 CZK. Převodní částka tedy odpovídá kurzovnímu lístku (dne 28.8 u ČSOB prodej 1€ = 26,67 CZK).  Při přičtení poplatku potom tedy odpovídá 1€ = 27,37 CZK.

V současné době uvažuji o investování do dalších P2P portálů a rozhoduje se mezi Robo cash a Mintos. Pro Robo cash je velké plus, že je to poměrně nový portál a kromě zajímavé úrokové sazby 14% se jedná opět o krátkodobé půjčky. Nastavení auto-investora je v podstatě obdobné jako u VIA INVEST. Oproti tomu Mintos je jedním z největších a nejstarších P2P portálů. Úrokové sazby okolo 8% a jedná se spíše o střednědobé půjčky – 4 až xxx měsíců (dle nastavení auto- investora).

Všechny portály oproti Zonkám nabízejí tzn. BUYBACK GUARANTEE -> garanci odkupu špatné půjčky. Zrovna nyní jsou 2 půjčky u VIA INVEST ve stavu DELAYED -> zpožděno, tak uvidíme jak to případně zafunguje a pokud ano, tak je to zřejmě další hřebíček do rakve pro investice u Zonky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *