Vklad na VIA Invest +834 Kč

13 Říj

Každý měsíc chci pravidelně investovat i do P2P půjček abych rozložil riziko investic a postupně i u nich navyšoval zisk.

Tentokrát jsem chtěl začít s novým serverem RoboCash a zároveň zkusit ušetřit za poplatky při převodu z českého bankovního účtu tím, že  vyzkouším službu TransferWise. Poplatky za převod jsem nakonec neušetřil, při takto malých platbách se to nevyplatí. Možná by se dalo ušetřit na lepším kurzu, ale to otestuji někdy později.

  1. český bankovní účet, konkrétně FIO banky – poplatek za převod 20 Kč.
  2. TransferWisecelkem poplatek  23,4 Kč.
    Nejprve jsem provedl platbu na TransefWise – možnosti jsou platební karty (poplatek asi 0,3% – 2,41 Kč) nebo bankovní účet (zdarma). Poté jsem provedl konverzi v rámci TransferWise z CZK na EUR (poplatek 5,91 Kč) a nakonec poslat peníze na účet u P2P  platformy (poplatek 0,6€ – 15 Kč).

Když se ale nyní dívám na možnosti v TranserWise, možná bude možné provést vklad rovnou na € účet kartou. Budu muset opět zkusit. Tím by byl převod na poplatky opravdu lepší – otázkou je zase kurz. To znamená si vyčlenit aspoň 3000 Kč a provést jednak platbu přímo na P2P, přes TransferWise pomocí jeho korunového účtu a nebo přes TransferWise rovnou vkladem na € účet.

Předpokládal jsem i, že by platba mohla být rychlejší (proto jsem provedl vklad na TransferWise kartou), ale vklad byl na účet VIA Investu připsán až následující den. Tedy rychlost stejná jak z české banky.

No a proč jsem neinvestoval do RoboCash? Platba byla zaslána správně, ovšem okamžitě mi z jejich podpory přišla informace:

Dostali jsme váš vklad ve výši 32,11 EUR od společnosti TransferWise. Pokud jste registrováni jako jednotlivec, je možné peníze převádět pouze z vlastního bankovního účtu. Bohužel jsme nuceni peníze vrátit zpět, protože pracujeme přímo s bankami.

Via Invest to umožňuje, tedy zřejmě individuální dle P2P platformy.

Aktuální hodnota portfolia u VIA Invest tedy nyní 94.69 € (2 556 Kč).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *