Spekulativní nákupy akcií

 

Informace uvedené na tomto webu vyjadřují názor autora a neslouží jako investiční doporučení či analýza investiční příležitosti dle zákona 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Jediné co mohu před jakýmkoli investičním rozhodnutím doporučit je použít selský rozum a hlavně diverzifikovat – tedy nesázet vše na jednu společnost.

9 odpovědí na “Spekulativní nákupy akcií

 1. Vidím, že pěkně cashuješ pozice. Gratulace.

  V současnosti se nové pozice nechystáš otevřít?

  • Ahoj, raději jsem uzavřel. Zisk o kterém se mi nikdy nezdálo, ano, kdybych vydržel a vše uzavřel až dnes třeba, tak je to daleko víc. Ale přece jen to je na dluh, tak jsem zisky postupně jistil. Moc teď nestíhám sledovat, ale čím dál víc se bojím, že ten růst bude past na drobné investory a proto bych očekával alespoň nějakou korekci směrem dolů. Pokud bych otevíral pozice, tak bych se snažil jít již asi do těch větších firem – T, MO, RDSB, SPG, SAN apod.. firmy které kdyby na třeba 2-3 roky spadly pod mojí nákupní cenu, aby mě to tolik nemrzelo (většina jich vyplácí alespoň dividendy) a přece jen pravděpodobnost krachu je u nich o něco menší.

  • Ahoj snad bude, ale bude to chvíli trvat. Již na první pohled je DeGiro pro začátečníky daleko lepší a přehlednější (a až odstraní tu konverzi EUR/CZK, tak bude ještě srozumitelnější). S IB zatím bojuju – daleko víc možností a voleb a vše v ANJ s čímž mám trochu problém 🙂 Hlavně co se týká pokročilých investičních dotazníků na margin a opce – tam jako google translate překládá nedokonale a je těžké pochopit na co se vůbec ptají. Nebo i vyhledávání ticketů – v DeGiru si hodím ISIN, ale v IB mi to nějak nejde. Ani nevím jestli jsem třeba to VIV koupil nakonec dobře jako ADR – první volbu IB stále nabízelo akcie na brazilské burze. Takže ještě musím pročíst informace jestli to není nakonec lepší . První co asi sepíšu bude proč jsem se tak rozhodl – a tím jsou samozřejmě především poplatky. Když jsem si sečetl degiro za ten necelý rok spekulací tak mě málem kleplo 😀

  • 😀 spíš daleko víc, nechám tu pozici zřejmě trochu vyhnít.. snad ví do čeho jdou když opustili kapitolu 11 a nebudou další roky zase ztrátový. Uvidíme případný zisky se totiž drží strašně blbě co jsem tak stihl zjistit. Jedině nakoupit a půl roku neotvírat.

   • Jsem ani netušil, že k 30.01.2021 bude titul bez náhrady zrušen. Takto jsem z toho mohl aspoň zbývající dolary dostat, ale bohužel, kalich hořkosti vypit do dna 🙂 Za ty roky mě tento titul a ESV (později VAL) stály prakticky všechny zisky, a to i přes šílené růsty posledního půl roku.

    • NJ to jsem bohužel nějak nepochopil -160 USD… proto jsem taky v pátek uzavřel jiný akcie, abych tu ztrátu pokryl. V těchto vysoce spekulativních titulech to není žádná sranda, budu to muset nějak omezit. Sice to zatím vychází, ale je to hra s ohněm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *