Spekulace s ropou

26 Dub

Menší odpověď na komentář Petra:

Ahoj Slone,
jak jsi na tom s ropou ? Resp. kde ji obchoduješ, taky jsem nad ní přemýšlel, že bych si trošku zaspekuloval…, ale swapy za long pozice jsou naprosto příšerné, že kdybych chtěl ropu chvíli podržet, umažou mi swapy většinu, možná všechny zisky… Nemáš v plánu pak nějaké shrnutí i co se týká tvé spekulace na ropu ? ? Ať se daří, hlavně na poli DGI :))

Měj se !

 

Tak situace jak víme nemůže být jiná, než nic moc – vzhledem k poklesu ropy do záporných hodnot.  Ropu obchoduji u brokera Admiral Markets -> zde, případně si lze najít graf i na investing.com.

V první fázi, o které jsem již psal, kdy ropa klesla poprvé na historickou hodnotu $20 a poté se trochu vyšplhala zpět, jsem menší pozice prodal  (cca +1500 CZK). Poté přišla další vlna, kdy jsem opět nakoupil okolo $20 a tentokrát cena vyletěla až na $28 jsem již vydělal daleko více a to skoro +8 500 CZ. Poté ale ropa raketově spadla, až tam kde je nyní. Osobně do toho jdu tzv. all in, proto nemám nastaven ani stop loss – ten je na nule.

S čím jsem samozřejmě nepočítal a co zmínil již Petr je navýšení swapu a také informace od brokera, že pokud dojde k poklesu pod $5, tak zakážou vstupování do long pozic a jakmile cena klesne na $0, všechny pozice uzavřou.

Světlou stránkou je, že ropné velmoci začali omezovat produkci ještě před dohodnutým 1. květnem, což samo o sobě k nějakému startu do vyšších hodnot stačit nebude, ale je to alespoň náznak, že konečně si začínají uvědomovat vážnost situace. Důležitá bude doba, kdy se obnoví alespoň částečně poptávka – což by mělo být během května. Já zatím čekám a pozice držím, před případným poklesem pod $5 ještě jednu pozici přikoupím. Uvidím jak se bude vyvíjet, prozatím jak je vidět z přiložených obrázků držím nerealizovanou ztrátu cca 8 000 CZK. Bedlivě sleduji situaci v USA, která bude z pohledu růstu ceny WTI samozřejmě nejdůležitější a i tam oznámili od 1. května postupné uvolňování situace.

Jako rozhodně toto obchodování nikomu nedoporučuji. Sám otevírám minimální pozice – mám za to, že masivní propad byl způsoben i zachycením stop-lossů jiných spekulantů, kteří své pozice přehnali, doufajíce že k 10 dolarům jít cena ropy prostě nemůže. Já uvidím co na to květen. Pokud se situace zhorší nebo bude stagnovat, alespoň 3 pozice okolo $20 ukončím.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *