Přehled příjmů z investic – září 2021

6 Říj

Zisk z investic v září byl 2 405 CZK (94,35 EUR).

Dle jednotlivých investic to vypadalo takto:

Akcie Mintos
CZK 1 765 640
EUR 69.24 25.11

V září jsem provedl vklad jen do akcií a to v hodnotě 15 000 CZK (591 €).

Za to jsem přikoupil 19 akcií (31,4 EUR / kus) tabákové společnosti British American Tobacco (Ticker: BAT na XETRA burze, ISIN: GB0002875804).

Mintos – tento měsíc jsem neprovedl žádný vklad, příjem víceméně stále na stejno, neboť  se zatím neprojevil vklad z minulého měsíce. Jinak Mintos připravuje změny ohledně investic – nazývá to jakési úvěrové listy (notes). Prozatím nevím co si o tom mám myslet, neb jsem neměl moc času to prozkoumat, ale spíš uvidím co to po zavedení udělá s portfoliem potažmo příjmem.

4 odpovědi na “Přehled příjmů z investic – září 2021

  1. Ahoj Slone,
    vím že jsi dříve řešil problém s nainvestovaným větším podílem u mintosu do eleving, které se v každé zemi tváří jako jiná společnost. Vyřešil jsi to nějak elegantně, nebo jsi to musel udělat ručně u každé té jejich společnosti? Dík a ať Ti to roste (nebo klesá??? Ať můžeš přikupovat se slevou)!

    • Ahoj, nakonec jsem to přestal řešit. Jednak to nejde jednoduše, takže bych tím strávil moře času a hlavně když jsem to zkoušel, tak mi tam zůstávala pořád nezainvestovaná částka. Takže jsem ty skupiny hodil za hlavu a neřeším. Aktuálně u mě Eleving group představuje 35,4% (1 352 €)

  2. Ahoj Slone, moc hezky web, moc hezká práce. Nedávno jsem se taky dal na nákup akcií a zpětné mi mrzí, že jsem nestihl ten velký coronovy výprodej:-/
    Přečetl jsem všechny příspěvky, ale odpověď jsem nenašel, tak se ptám… Řekněme, že mám vybrané firmy, které chci koupit až uzraje čas nebo budou levnější. Chtěl bych vidět tyhle firmy na jednom místě a sledovat „jak se jim daří“. Třeba mít notifikaci, když se jedna z nich zlevní. Jaké nástroje používáte? V degiro není ani upozornění.

    • Ahoj, v klidu takových výprodejů jako byl ten koronavirový ještě bude 🙂 Odpověď jsem ti dal do říjnového příspěvku – hodně zdaru v investování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *