Přehled příjmů z investic – říjen 2022

6 Lis

Zisk z investic v říjnu byl 2 760 CZK (112,7 EUR).

Dle jednotlivých investic to vypadalo takto:

Akcie Mintos Robo.cash
CZK 1 532 590 638
EUR 62,57 24,08 26,04

 

Akcie

V říjnu jsem u Interactive Brokers, jak jsem již avizoval, hned z kraje měsíce zakoupil 8x 40,66 USD/ks akcií Cisco Systems (CSCO, ISIN: US17275R1023). Tedy proveden vklad 333,12 EUR => 8 168 CZK.

Na DeGiro jsem  realizoval pouze prodej společnosti Haleon PLC (HLN, ISIN: GB00BMX86B70).  Jedná se o společnost oddělenou z GlaxoSmithKline PLC (GSK). Představení společnosti na stránkách GSK:

Haleon bude novým světovým lídrem v oblasti spotřebitelského zdraví s výjimečným portfoliem předních značek, včetně Sensodyne , Voltaren , Panadol a Centrum .

Společnost Haleon očekává, že ve střednědobém horizontu dosáhne ročního organického růstu tržeb o 4–6 %..

Očekává se, že Haleon ve střednědobém horizontu zajistí mírné udržitelné rozšíření upravené provozní marže.

Očekává se, že atraktivní růstový profil a silná tvorba hotovosti Haleonu podpoří priority alokace kapitálu pro investice do budoucího růstu a zajistí akcionářům udržitelné výnosy.

Očekává se, že počáteční dividenda bude na spodní hranici rozmezí 30–50 % výplatního poměru (s výhradou schválení představenstva Haleon).

Cílení na čistý dluh/upravený EBITDA <3x do konce roku 2024 (až 4x při rozdělení).

Za prodej akcií jsem inkasoval 93,6 EUR a prodej jsem uskutečnil především z důvodu, že na DeGiro ji lze zakoupit pouze na burzách – Londýn, Frankfurt a Tradegate. A právě na Frankfurt ji DeGiro zalistovalo, což by znamenalo 2,5€ /rok za novou burzu. Počkám jestli budou vyplácené avizované dividendy a případně bych ji zakoupil na Interactive Brokers.

 

Mintos

 • přijatá další splátka dluhu od Revo Technology z Ruska v sumě 22.3 EUR.
 • průměrný úrok stoupnul na 13,2 %.

robo.cash

 • průměrný úrok 9,99 %.
 • nový poskytovatel Digido Finance z Filipín, takže si ho případně nezapomeňte ve strategii zapnout.  Společnost bude nabízet spotřebitelské úvěry s ročním výnosem 8-12 % po dobu 7 až 183 dnů. Značka Digido zahájila svou činnost v roce 2021. Digido se odlišuje od svých konkurentů plně automatizovaným online portálem a vysoce inovativními finančními řešeními vstřícnými k zákazníkům. Službu provozuje společnost Digido Finance Corp., což je řádně registrovaná společnost s osvědčením o oprávnění působit jako finanční společnost vydaným Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) Filipínské republiky. Nezapomeňte upravit nastavení svého portfolia, abyste mohli investovat do nových půjček z Filipín, pokud splňují vaši investiční strategii.

4 odpovědi na “Přehled příjmů z investic – říjen 2022

 1. moj passive income bol 308 eur, pokrylo by to ale len 14.29% mojich vydavkov dany mesiac. V Rusku na Mintose mam cez 20% portfolia, takze ak by som z toho uz nic nedostal, zmazalo by to kompletne uroky za tych x rokov (prvy vklad som mal v roku 2016)

  • Ono to počítání pokrytí výdajů je teď hodně o ničem. Loni jsem se radoval, že některé měsíce již mám pokryté výdaje na bydlení (voda, elektrika, plyn) a letos…. nepokryju ani plyn. Těžko říct co bude za 20 let…Osobně tím, že jsem začal investovat pozdě, tak příjmy z investic budou spíš takové kapesné k důchodu (pokud důchod bude).

   Mintos pořád nechávám, úrok se zase zvedá a co se týče toho Ruska tak to bohužel. Tady bych Mintos z této situace nevinil.

  • Ahoj, vůbec to nestíhám doplňovat – spousta těch akcií se sloučila, změnila, přešly na jinou burzu a ten graf je tam naprosto nicneříkající. Na druhou stranu, díky poslednímu vývoji ani nechci, aby se tím někdo inspiroval. Já osobně na tom neprodělám i když některé akcie skončí na nule, ale výsledky bych řekl budou hroší, než dividendové portfolio. Postupně toto portfolio likviduju a přesouvám do dividendového portfolia – jak se k tomu někdy dostanu, tak to zpětně sesumarizuju a dám nějaký report.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *