Přehled příjmů z investic – prosinec 2022

3 Led

Tak nejprve přehled za prosinec a pak hned na zhodnocení celého roku.
Zisk z investic v prosinci byl 5 498 CZK (228 EUR).

Dle jednotlivých investic to vypadalo takto:

Akcie Mintos Robo.cash
CZK 4 112 713 673
EUR 170,55 29,55 27,91

 

Akcie

V prosinci jsem vložil pro změnu peníze na DeGiro a to 4 000 CZK (164,58 EUR).  A poté přikoupil akce Telefonica 130x 3,462 EUR/ks. (TNE5 | ES0178430E18) Dividendový výnos slušný, protože opět vyplácelo dividendy více firem, které mají výplatu pololetně.

A jinak „skvělé“ akcie Pennsylvania Investment Trust (PEI) mají další pokračování a opět ukázka co je potřeba si strašně na DeGiro hlídat. Firma byla stažena z NYSE burzy a převedena na OTC market. Což v případě DeGiro znamená hned 2,5€ za burzu, ještě tak šikovně pár dní  před koncem roku, kdy jsem se ani na portfolio nedíval. No a než jsem stihl zareagovat tak tu máme další rok a dalších 2,5€.  Letos už to byla několikátá akcie a tratil jsem snad 7,5€ za tyhle obštrukce 🙁

 

Mintos a robo.cash

 • u Mintos opět lehké splacení dluhu z Ruska ve výši cca 15 EUR
 • u RoboCash jsem musel upravit dobu trvání půjček z rozmezí 1-90 dní na 1-180 dní, aby byly dostupné alespoň nějaké půjčky.
 • jinak vzhledem k tomu, že do obou P2P platforem nevkládám další peníze se nic zásadního neděje. Nebýt toho ruského dluhu tak se mi Mintos zase libí víc v tom, že se aktuální úrok posunul na 13,5%, kdežto u RoboCash je stabilních 9,7% a ještě navíc se prodloužila splatnost nových půjček. A ani se nezlepší, neboť  RoboCash nastavil úrokové sazby na základě trvání půjček (nevím kdy tato novinka vyskočila – nebo že bych si toho vůbec na začátku nevšiml? ). Tím tlačí investora do delšího časového období, do kterého ale nepůjdu.

11 odpovědí na “Přehled příjmů z investic – prosinec 2022

 1. Som prekvapeny, ze mas 4k na dividendach. Ja mam myslim o dost vacsie dividendove portfolio na hodnotu, ale dividendy rovnake 🙂 Good job, pamatam si, ked si mal 200 korun za mesiac alebo nieco podobne 🙂

  • Ahoj, to jsou ty firmy co vyplácí pololetně, to vždycky udělá nášup. Jinak já mám opravdu většinu firem co mají celkem vysoký DY ze sektorů jako cigarety, ropa či telekomunikace. Což jsou za celou tu dobu mého investování všechno sektory co trh nemá rád -> klesá počet kuřáků, ropa je fuj, telekomunikace velké investice apod.

 2. Hoši nemate nejaku stranku ohledne toho robocash, anebo slone si nedelal nejaky clanek na to?? diky Peto

 3. Tak nevim , či si neco dostal ja už mam revolut premium i karta dorazila, tak dekuji, dufam, že nejaky ten bonus z robo cash dostanes a kdyz ne napisem na support, nebot momentalne nevidim nic v zalozke bonus.

  • Ahoj, já ten robo.cash mám veden jinde, nejsem si tedy jistý, že ty to můžeš někde vidět. V lednu tam naskočilo 5€ za novou registraci, což si možná ty. Tak díky.

   • Tak aspon neco 🙂 ale investoval jsem 3000 eur, tak ked neco kapne, tak aspon taka mala podpora a pokračuj v sumarizaci, ted sa zda LUMEN trosku vyklesaný, tak sa idem nanho pozriet 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *