Přehled příjmů z investic – duben 2021

5 Kvě

Zisk z investic za duben byl 1 313 CZK (50,71 EUR).

Dle jednotlivých investic to vypadalo takto:

Akcie Mintos
CZK 596 717
EUR 23,01  27,7

 

V dubnu jsem provedl vklad do obou investičních portfolií v celkové hodnotě 19 000 CZK (736,78 €).

Akcie – zisk mě tento měsíc zklamal. Jedná se o nejslabší dividendový měsíc, tedy budu muset předchozí měsíc březen (a další červen, září a prosinec), navýšit trochu víc akcií, abych se dostal aspoň na 1 000 CZK.

Vklad byl v celkem tradiční částce 4 000 CZK (154,72 €). Do portfolia jsem přikoupil starou známou firmu a to 5 ks akcií firmy AT&T  (T) za cenu 31,045 USD kus, což stále bylo pod mojí průměrnou cenou, která je nyní  32,1509 USD.

Poslední věc o které přemýšlím jsou akcie banky Wells Fargo (WFC). Nakoupil jsme je při poklesu díky covidu loni a nyní již tam mám zisk skoro 69%. Koupeno 10 akcií za 27,18 USD, aktuálně 45,94 USD. Proč nad tím přemýšlím ? Aktuální suma za kterou tyto akcie prodám je 459,4 USD, za což bych mohl nakoupit jiné akcie, které vyplácí lepší dividendu. U WFC je to 0,1 USD/ akcie, což je 1 USD / kvartál. Kdybych za to koupil 14 akcií AT&T, tak jsem na 7,28 USD / kvartál. Přijde mi, že mi tam mám zbytečně zainvestované peníze bez užitku. Dividend yield u WFC při mé nákupní ceně vychází na 1,48%.

Co myslíte Vy co mě sledujete ?  Prodali by jste a WFC nakoupili až bude mít zase nějaký rozumný dividendový výnos a zatím inkasovali peníze jinde, nebo si počkat jestli WFC v dohledné době dividendu vrátí aspoň na 0,3 USD ?

Na Mintos jsem po delší době opět provedl vklad a to 15 000 CZK (582 €). Musel jsem trochu upravit strategii, aby všechny peníze byly zainvestovány, protože se týden nic nedělo. Zvýšil jsem dobu půjček až na 6 měsíců a navýšil částku kterou je možné vložit do jedné společnosti na cca 166 € (původně 130 €).

9 odpovědí na “Přehled příjmů z investic – duben 2021

  • nj to je právě ta otázka.. držet akcii s DY 1,4% nebo dát jinde kde můžeš mít 3-4-5-6%.. WFC jistě zase klesne a zvýší dividendu na nějakou rozumnou hodnotu. Právě proto nad tím uvažuju, než jen držet za každou cenu až do smrti. Druhá strana je – jak s takovou nákupní cenou budu ředit…. Třeba u DOW mi ten zisk přes 160% vůbec nevadí, když mám v podstatě DY přes 10%.

 1. Pěkný den,

  nejprve díky za Váš web, líbí se mi jeho jednoduchost a přehlednost.

  Prosím Vás, zda byste mi sdělil info ohledně Mintos. Pro investování na portálu Mintos jsem se rozhodl nyní a zaslal jsem tedy po registraci první verifikační platbu. Co mě překvapilo je, že moje banka (Rb) účtuje za přeshraniční platbu částku ve výši 300 Kč. Tahle částka je pro měsíční přeposílání úspor neúnosná…

  Prosím, jak účet na Mintos financujete Vy?

  Děkuji za odpověď.

 2. WFC mám taky za průměrnou cenu 26,94 zisk ke dnešku 57%. Hodlám držet, určitě časem zvýší dividendu. Blbost je to prodávat a nakoupit až divi obnoví. Až divi obnoví cena už bude výš.

 3. Čau slone, jaký máš teď názor na T? Pro mě jako pro tebe největší pozice v portfoliu. Divi cut na 1/2 a nová akcie k tomu. Jdeš buy more / sell all?

  • určitě neprodám, jejich byznys je stabilní, předvídatelný, investovali do 5G sítě..pokud to použijí na umáznutí dluhu ok… cut dividendy není nikdy příjemná záležitost, budu mít DY se současnou průměrkou 3,25%. Pokud výrazně klesne třeba na 20 USD budu v klidu dál přikupovat. Pokud ne, zakoupím více konkurence VZ abych diverzifikoval. Případně jiného operátora – Telefonica, Vodafone či BT group

   • Díky, vidím to stejně. Nyní nepřikupuji a sleduju. Uvidíme kam se to dále posune. Navíc máme skoro rok než se to uskuteční.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *