Nákup akcií Omega Healthcare Investors, Inc. (OHI), za cenu $27,32 / kus

30 Led

V lednu jsem tedy nakonec ještě zariskoval a přikoupil 5 akcií REIT společnosti Omega Healthcare Investors (OHI) za cenu $27.32/kus  (559 CZK/kus). Vzhledem k tomu že jsem stihl nákup před ex-dividend day, tak hned druhý den se na účtu u DEGIRO objevil nárok na dividendy v hodnotě 3,3 USD, což je můj druhý největší příjem z dividend (největší je zatím z akcií AT&T INC. -> $4).

Omega Healthcare Investors (OHI)

Společnost udržuje portfolio dlouhodobých zdravotnických zařízení a hypoték na zdravotnických zařízeních ve Spojených státech a ve Spojeném království. Jedná se tedy o investice do nemovitostí souvisejících se zdravotní péčí. Poskytuje financování formou leasingu nebo hypotéky kvalifikovaným provozovatelům ošetřovatelských zařízení (SNF) a zařízením s podporou bydlení (ALF), nezávislým životním zařízením, zařízením pro rehabilitaci a akutní péči. K 31. prosinci 2016 zahrnovalo v portfoliu svých investic 996 zdravotnických zařízení ve 42 státech a ve Velké Británii, které provozovalo 79 provozovatelů třetích stran. K 31. prosinci 2016 bylo v portfoliu společnosti 809 SNF, 101 ALF, 16 specializovaných zařízení, jedna zdravotnická kancelář, fixní hypotéky na 44 SNF a dvě ALF.

Společnost vznikla v roce 1992 a od té doby, kromě výpadku v letech 2001-2002, vyplácí dividendy.

 

Sledované hodnoty, v závorce jsem uvedl průměr 4 větších konkurencí ze sektoru REIT – Healthcare Facilities:

Konkurence: firmy Welltower (HCN), Ventas (VTR), HCP (HCP) a Healthcare Trust of America (HTA)

 • P/E 35.74(60,49)
 • P/S 5.92 (7)
 • P/B 1.49 (1,78)
 • dividend yield 9.71%  (5,5 %)
 • Current Ratio ani u jedné z firem není uvedeno
 • Debt to Equity Ratio 1.29 (1)
 • Payout ratio 294,4% (199 %)

Hodnoty tedy „slušně lítají“ a je opravdu otázkou zda u REIT firem sedí.

V současné době je na webu i spousta článků o problémech s nájemníkem Orianna, který tvoří cca 5% jejich portfolia. Všichni spekulují jaký to bude mít na OHI dopad. Na druhou stranu selským rozumem vycházím z toho, že počet důchodců se budou spíše zvyšovat než snižovat a tak by se měla kapacita těchto zařízení spíše navyšovat. Na druhou stranu tu je omezování tzv. Obamacare, kdy do zdravotnictví půjde méně peněz.

V současnosti tvoří OHI 20% akciového portfolia, což je celkem dost, ale vzhledem k teprve půlročnímu investování, celá diverzifikace portofolia není ideální. Na pomoc jsem si vzal screen z webu www.digrin.com , kde můžete vývoj portfolia sledovat i Vy.

7 odpovědí na “Nákup akcií Omega Healthcare Investors, Inc. (OHI), za cenu $27,32 / kus

 1. JJ mám to celé veřejně. Takže ty jsi majitel digrin.com? Super web. Nezeptal jsem se tě tedy jestli mohu používat screeny z webu, nevadí? Uvedu vždy odkaz samozřejmě.

 2. Nevadi, mozes 🙂 kludne mi daj aj spatnu vazbu co by sa tam zislo. Mam tam par issues in progress, ale ako som teraz v Thajsku na remove office, az za mesiac v tom budem pokracovat.

 3. Mě se zdá, že jsi na tom zapracoval, protože dřív to celkem padalo třeba při přihlašování. Trvalo to dlouho, pak to napsalo něco ve smyslu „bad gateway“ ale po návratu na web jsem byl přihlášen, tak jsem to neřešil. Jinak teď jedině pouhým okem vidím, že nesedí aktuální ceny – třeba u TGT, OHI, což ale chápu že asi neděláš aktualizaci cen 10x denně (což ani není potřeba).

 4. jj, bol tam problem s emailom po presune, to je fixed.

  Aktualizaciu cien robim kazdu hodinu, uz som si vsimol ze sa OHI neaktualizuje, mam to v TODO. Diky za TGT, tak to checknem.

 5. Tak som si konecne nasiel cas a fixol updatovanie cien. Trvalo to len 22 dni 😀 Hadam to uz pojde rychlejsie, bol som na mesiac remote office v Thajsku, tak tam som free time vyuzival inak, ako sedenim pri notebooku vo volnom case 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *