DEGIRO – změna díky vedení účtu v EUR, rychlost převodu z AIRBANK

2 Led

Jedna menší věc, se kterou jsem se setkal na některých stránkách. Pokud nyní provedete vklad na Váš DEGIRO účet v CZK, uvidíte zhruba toto:

Rozdíl je v cifrách VOLNÝ PROSTORFONDU PENĚŽNÍHO TRHU. Toto svádí k tomu, že můžete provádět obchody v rozsahu cifry volný prostor. 

Což ovšem není pravda, protože ke skutečnému převodu do fondu v EUR Vašich korun dochází až v noci. A vzhledem k tomu,  že všechny nákupy jsou realizovány z fondu, je potřeba tam ty peníze nejprve převést. Pokud tedy potřebujete obchodovat ještě ten den, kdy Vám peníze dorazily na účet.

Pokud se tedy nyní pokusíte o nákup, vyskočí Vám podobná informace:

Přesáhl/a jste Váš Volný prostor. Nejhorší možná exekuční hodnota (včetně transakčních poplatků) této objednávky činí 101.038 EUR, zatímco Váš volný prostor je 7.5199 EUR. Pokud se jedná o Market objednávku, pak byla zablokována z důvodu nejhoršího možného scénáře exekuce. Jelikož u Market objednávky není cena předem stanovena, musíme brát do úvahy náhlou změnu ceny mezi časem, kdy zadáváte objednávku, a časem, kdy je objednávka vypořádána. Pokud je toto Váš problém, zkuste prosím zredukovat množství u Market objednávky nebo zadejte Limitní objednávku.

Klikněte tedy na tabulku nebo cifru € 7,50 a v zobrazeném okně dole zvolte tlačítko PŘEVOD MĚN. V následujícím formuláři potom zvolíte Z CZK do EUR a zadáte (dost nelogicky) částku v EUR. Ke všemu mi nelze prozatím zadat částka s desetinným místem, ale lze převést pouze celá EURA. Napíši ještě dotaz na DEGIRO.

Tudíž v mém případě provedu výpočet 100,65 – 7,5 = 93,15 ale pro převod zadám jen celých 93€. Každou transakci musíte nejprve potvrdit:

A rázem je možno nakupovat:

Zůstatek 4,3247 korun mi bude na eura převedeno v noci.

A jedna důležitá věc pokud provádíte vklad z AIRBANK. Platbu jsme dnes zadal v 9:58 a ve 14:41 byla připsána na investiční účet u DEGIRO (tedy necelých 5h). Moc si nevzpomínám jestli to tak bylo již dříve, ale mě tedy ta rychlost docela překvapila.

26 odpovědí na “DEGIRO – změna díky vedení účtu v EUR, rychlost převodu z AIRBANK

 1. Zajímavá věc, já jelikož mám Degiro v EUR a posílám rovněž z EUR účtu, tak jsem se s tím nesetkal.

 2. Ahoj, někde na degiru jsem se dočetl, že by to mělo jít převést i ručně, ale bohužel jsem to nenašel, takže také vždy čekám do noci, než se to převede.

 3. Super, díky za postup. Vždycky koukám jako tatar, jak to převést. Ten postup teda není vůbec intuitivní.

  • Ahoj máš pravdu, taky to doteď občas hledám 😀 Budu muset návod aktualizovat na novější design co vydali + jsem i našel kde je to líp vidět a nemusí se nic odečítat.

 4. Ok, tak to jsem špatně pochopil, měl jsem za to, že manuální převod je vždy zpoplatněn bez ohledu na měnu. Díky

 5. Zdravím, sice píšou, že jsou výběry zdarma, ale mě strhli 2.5€ za obchodování na burze CURRENEX (převod z EUR na CZK) za rok 2020 tak nevím, jestli jsem něco udělal špatně, nebo tomu říkají ‚zdarma‘

  • Ahoj, asi jim budeš muset napsat, protože já tam nic takového nemám a na spekulativním účtu jsem již vybíral několikrát. Jaký máš účet? Basic, Custody, Trader? možná klidně pošli screen na info@cestaslona.cz se mrknu.

 6. Ahoj, prosím nevíš jak tuto funkci provést v novém designu? Klik na to místo o kterém jsi mluvil nic nedělá a nemohu to najít.

  • čau na webu vpravo nahoře – ZADAT OBJEDNÁVKU -> převod měn. V mobilní aplikaci klikneš to velké + dole uprostřed a pak místo hledání kódu či ISIN tam je odkaz – Ostatní objednávky.

 7. Ahoj, v úterý jsem poslal z mého EURo účtu u AIRbank částku 1.000EUR. Bohužel jsem ale udělal něco špatně při mém prvním větším vkladu na degiro účet? Na degiro totiž vidím částku 975EUR, která nyní poskakuje tak, jak se mění kurz 🙁
  Jaké poplatky nebo co jsem udělal špatně? Díky

  • tipoval bych to na směnu z EUR do CZK v Deutsche Bank, ale na 100% ti to neřeknu.

   Při kliknutí na vklad tam píšou: V případě platby v cizí měně hradí veškeré náklady na zpracování této platby klient. Pokud chcete provést platbu v EUR, musíte použít EUR IBAN, což je CZ3279100000004042500108. Vklady provedené v EUR budou po připsání na korunový účet automaticky převedeny na CZK. Po připsání vkladu v CZK budou peníze následující obchodní den převedeny na EUR. Mějte prosím na paměti, že všechny výběry jsou prováděny pouze v CZK.

   Tedy v bance to převedou na CZK a řekl bych klasickým bankovním kurzem který nebude extra výhodný. Za mě nemá smysl to posílat v EUR.

   • Dobrý den,

    tento nesmysl je nutností? Dneska jsem to zakládal a registroval jsem si taky český účet v EUR, taky u AIR. Ta věta mě ale zmátla, a poslal jsem tam tedy jen 0,1EUR pro zjištění jak to opravdu je. Jestli bude na účtu opravdu 0,1 EUR. Bojím se ale že realita bude jak píše SLON. Nemám problém to tam poslat v CZK, ale zajímá mě spíš výběr. Bude možné výběr ponechat v EUR? Nechci vše zpět do naší tvrdé měny, kterou pak zase často pracně převádím na EURa. Nikde se mi k tomu ale nedaří nic najít. Stejně jako to, jestli příští platby mohou jít z jiného účtu než je ten registrovaný, tedy v CZK abych nemusel absolvovat ten nonsense z převodem EUR-CZK-EUR pokaždé.

    Díky, Petr

 8. 2.5 se prý platí za každou burzu, kde jsi obchodoval. Pokud tedy nakoupíš něco v Amsterdamu a pak ještě jinde, naúčtují ti 5 eur

  • Ano to je pravda, na druhou stranu by ti měli stačit jen 3 burzy – NYSE (USA), XETRA (EVROPA) a NASDAQ (USA). Nebo to pořešit jak já – základ 2 burzy (xetra, nyse) na kterých se dá koupit většina kvalitních firem a na další si otevřít třeba účet u Interactive Brokers. Ale nákupy na burzách jako Amsterodam či Londýn nejsou levný ani u nich.

 9. Vypadá to, že tam mají v té registraci chybu v čísle účtu pro účet EUR. Když jsem hledal v nápovědě, tak tam je pro Eurový účet jiné číslo účtu než pro CZK, tak posílám desetník ještě tam. Na ten korunový mi to vůbec nevzalo a přišel mi jen mail, že to není ověřeno a cosi kdesi. To mi taky nedává moc smysl, ale třeba to spraví druhý platba, uvidíme po neděli. Jinak tam volám, ale moc jsem nepochopil kam.

 10. Zdravím, už pátým dnem mi vyskakuje na DEGIRU hláška „překročil jste Váš volný prostor. Nejhorší možná exekuční hodnota atd..“ i když se mi peníze převedli do EUR. a nákup jsem chtěl taky provést v EUR…
  Můžete mi nějak poradit, prosím?

  • dle mě dáváš „market“ příkaz, kde je potřeba víc peněz. Zadávej to jako „limit order“ a mělo by to jít. Převod CZK-EUR můžeš jinak provádět hned zadarmo, jen to jde jen na celá EUR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *