DEGIRO – změna díky vedení účtu v EUR, rychlost převodu z AIRBANK

Jedna menší věc, se kterou jsem se setkal na některých stránkách. Pokud nyní provedete vklad na Váš DEGIRO účet v CZK, uvidíte zhruba toto:

Rozdíl je v cifrách VOLNÝ PROSTORFONDU PENĚŽNÍHO TRHU. Toto svádí k tomu, že můžete provádět obchody v rozsahu cifry volný prostor. 

Což ovšem není pravda, protože ke skutečnému převodu do fondu v EUR Vašich korun dochází až v noci. A vzhledem k tomu,  že všechny nákupy jsou realizovány z fondu, je potřeba tam ty peníze nejprve převést. Pokud tedy potřebujete obchodovat ještě ten den, kdy Vám peníze dorazily na účet.

Pokud se tedy nyní pokusíte o nákup, vyskočí Vám podobná informace:

Přesáhl/a jste Váš Volný prostor. Nejhorší možná exekuční hodnota (včetně transakčních poplatků) této objednávky činí 101.038 EUR, zatímco Váš volný prostor je 7.5199 EUR. Pokud se jedná o Market objednávku, pak byla zablokována z důvodu nejhoršího možného scénáře exekuce. Jelikož u Market objednávky není cena předem stanovena, musíme brát do úvahy náhlou změnu ceny mezi časem, kdy zadáváte objednávku, a časem, kdy je objednávka vypořádána. Pokud je toto Váš problém, zkuste prosím zredukovat množství u Market objednávky nebo zadejte Limitní objednávku.

Klikněte tedy na tabulku nebo cifru € 7,50 a v zobrazeném okně dole zvolte tlačítko PŘEVOD MĚN. V následujícím formuláři potom zvolíte Z CZK do EUR a zadáte (dost nelogicky) částku v EUR. Ke všemu mi nelze prozatím zadat částka s desetinným místem, ale lze převést pouze celá EURA. Napíši ještě dotaz na DEGIRO.

Tudíž v mém případě provedu výpočet 100,65 – 7,5 = 93,15 ale pro převod zadám jen celých 93€. Každou transakci musíte nejprve potvrdit:

A rázem je možno nakupovat:

Zůstatek 4,3247 korun mi bude na eura převedeno v noci.

A jedna důležitá věc pokud provádíte vklad z AIRBANK. Platbu jsme dnes zadal v 9:58 a ve 14:41 byla připsána na investiční účet u DEGIRO (tedy necelých 5h). Moc si nevzpomínám jestli to tak bylo již dříve, ale mě tedy ta rychlost docela překvapila.

Možnost jak informovat ostatní:
5 komentářů

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *